Kadın Hast. ve Doğum

Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Belli Olur?
Kadın Hast. ve Doğum

Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Belli Olur?

  Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Belli Olur?

  İlk üç aylık dönem, çoğu kadının bebeğinin hareketlerini hissetmeye başladığı dönemdir.

  İlk üç aylık dönemde, birçok kadın mide bulantısı, yorgunluk ve baş ağrısı gibi erken gebelik belirtileri yaşar. Bazı kadınlar ayrıca göğüslerinin hassaslaştığını ve şiştiğini fark eder. Bu değişiklikler genellikle 6. hafta civarında başlar.

  İlk Trimester Belirtileri

  Hamileyseniz, henüz fark etmemiş olabilirsiniz, ancak dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Beklediğinizi öğrenir öğrenmez muhtemelen bebeğinizin hareketlerini hissetmeye başlayacaksınız. Bu hareket ilk üç aylık dönem boyunca devam edecek ve muhtemelen bunu normalden daha sık fark edeceksiniz.

  İkinci Trimester Belirtileri

  İkinci üç aylık dönemde vücudunuzdaki değişiklikleri de görmeye başlayacaksınız. Karnınız genişleyecek ve kilo alacaksınız. Ayrıca karnınızda çatlaklar oluşturmaya başlayacaksınız. Bu çatlak izleri, büyüyen bebeğinizin cildinize uyguladığı ekstra baskıdan kaynaklanır.

  Üçüncü Trimester Belirtileri

  Üçüncü üç aylık dönemde bebeğiniz rahminizin içinde büyümeye devam edecektir. Doğumda 3 kilodan fazla ağırlığa sahip olacak ve 18 inç ile 20 inç arasında bir uzunluğa sahip olacak. Hamileliğin bu aşaması bebeğiniz doğana kadar sürer.