Tıbbi İkinci Görüş

Yüksek eğitimli doktorlarımız, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış ve ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş mümkün olan en iyi tedaviyi sunmaya kendini adamıştır.

Bu nedenle, hastalar için özel olarak tasarlanmış hizmetler, ücretsiz ikinci bir tıbbi görüş içerir. Uzman doktorlarımızdan ikinci bir tıbbi görüş almak için lütfen tıbbi ikinci görüş formunu doldurunuz. Talebinizi ilettikten sonra sağladığınız bilgiler ve tıbbi kayıtlar sistemimize işlenecek ve doktorlarımız tarafından incelenecektir. Ardından size önerilen tedavi planı ve fiyatlar hakkında bilgi verilecek ve tüm sorularınıza detaylı olarak cevap verilecektir.

Önerdiğimiz tedavi planının, Koru Sağlık Grubu ile iyileşme yolunda ilerlemeniz için en iyi plan olduğu konusunda emin olmamız için, tıbbi geçmişiniz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi girmenizi ve tüm bilgileri yüklemenizi öneririz.

Üroloji

Prof. Dr. Hasan Biri

Üroloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı

▪ Prostat Kanseri,
▪ Mesane Kanseri,
▪ Böbrek Kanseri,
▪ Erkek Infertilitesi (Kısırlık)
hastalıkları ile ilgili ikinci bir görüş almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 
   
 
Pdf, doc, docx, png, jpg, jpeg, veya gif formatında ve toplam boyutu en fazla 10 mb olmalıdır.
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Aydan Biri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Bölüm Başkanı

▪ Riskli Gebelikler,
▪ Tekrarlayan Gebelik Kayıpları,

hastalıkları ile ilgili ikinci bir görüş almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 
   
 
Pdf, doc, docx, png, jpg, jpeg, veya gif formatında ve toplam boyutu en fazla 10 mb olmalıdır.
Ortopedi ve Travmatoloji
Kliniğimizde tedavileri yapılacak hastalıklar:
 
Artroskopi ve Spor Yaralanmaları (Diz-omuz, ayak bileği)
Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi
Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının ameliyatsız ve ameliyatlı çözümleri ve tedavisi. Ayak deformiteleri (halluks valgus , halluks rigitius. epin kalkanei (topuk dikeni)) ile ilgilenmektedir.
Artroz-(kireçlenmeler )
Yaş grubu ileri hastalarda kalça ve dizlerde gelişen artroz (kireçlenme) teşhisi ile diz içi enjeksiyonlar ve diz protez ameliyatları ve bunların tekrar revizyon ameliyatlar. Kalça ekleminde bozulma sonucu koksartroz tedavisi, kalça-diz protezleri, protez enfeksiyonu ve protez gevşemelerinde revizyon ameliyatları.
Travma sonucu kırıklar
Düşme trafik kazası, spor yaralanması sonucu her yaş grubunu ilgilendiren ekstremite kırıkların tedavisi travma tecrübesi ile tedavisi, erken hareket prensibi ve rehabilitasyonu. Kol ve bacak kemiklerinin travma veya doğuştan olan problemlerinin uzatma ameliyatları başta olmak üzere; kemik deformiteleri, kırık kaynamaması, kemik enfeksiyonları ve external fiksatör uygulamaları.
Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi
Çocuk hastaların doğumsal kalça çıkığı, PEV (çarpık ayak), serebral paralizi, , doğumsal deformiteler, düztabanlık, tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının ve yumuşak doku yaralanmalarının takip ve tedavisi ile ilgilenmektedir.
Ortopedik Onkoloji
Tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere; ekstremitelerin iyi huylu tümörlerinin medikal ve cerrahi tedavisi ve onkoloji kliniği ile takibi.
Omuz ve Dirsek Cerrahisi
Omuz ve dirseğin artrozları, kırıkları, rotator kılıf hastalıkları, yırtıkları, tekrarlayan çıkıklar, omuzda sıkışma sendromu, aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisi, 
Yaşlı hasta Kırıkları
Yaşlı hasta grubunun özellikle düşme ve travmalar sonrası tedavi gerektiren kırıkları tecrübeli ekibimiz tarafından gerek içerden tespit, gerek endoprotezlerle tedavisi ve rehabilitasyonla bu grup hastaların normal aktiviteleri dönmeleri için tecrübeli ekibimiz ile tedaviler yapılacaktır.
El ve Üst Ekstremite Cerrahisi
Üst ekstremiteyi ilgilendiren akut yumuşak doku travmalarının ( tendon kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıpları), tetik parmak, karpal tünel sendromu dequervain tendiniti,dupuytren kontraktürü el, elbileği, önkol, dirsek ve kolda meydana gelen kırıkların tanı ve tedavisi yer alır.

 

 

Hastanemizde hizmet veren ortopedi ve travmatoloji bölümünde şu hastalıkların tedavileri yapılmaktadır :

Spor Yaralanmaları ve Artroskopi ( diz-omuz, ayak bileği )

- Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi: Spor yaralanmaları, bağ yırtılmaları, ayak ve ayak bileğinde meydana gelen dejeneratif hastalıkları, ayak deformiteleri (topuk dikeni, halluks valgus, epin kalkanei, halluks rigitius), kırıklar, kıkırdak yaralanmalarında uygulanan ameliyatlı ya da ameliyatsız, çözüm ve tedaviler ile ilgilenmektedir.

Artroz-( Kireçlenmeler )

Hastanemizin ortopedi ve travmatoloji bölümü uzmanları, ileri yaş grubundaki hastaların genellikle diz ve kalçalarında gelişen kireçlenmelerin teşhisi sonrası diz protezi ameliyatları, diz içi enjeksiyonları ve bu hastalıkların yenileme ameliyatları. Kalça eklemlerindeki bozulmalar sonucunda meydana gelen kalça-diz protezleri,  protez gevşemelerinde yenileme ameliyatları, protez enfeksiyonu ameliyatları ve koksartroz tedavileri ile ilgilenmektedir.

Travma Sonrası Kırıklar

Uzmanlarımız trafik kazası, düşme, spor yaralanmaları sonrası tüm yaş gruplarında meydana gelen ekstremite kırıkların tedavisi, travma tecrübesi ve tedavisi, erken hareket rehabilitasyonu ve tedavisi, kol ve bacak kemiklerinde travma ya da doğuştan kaynaklı problemlerin ameliyatları, kırık kaynamaması, kemik deformiteleri, external fiksatör uygulamaları ve kemik enfeksiyonları ile ilgilenmektedir.

Ortopedik Onkoloji

Ortopedi ve travmatoloji bölümü uzmanlarımız ortopedik onkoloji hastalarının tüm kas, yumuşak doku ve kemik dokuları başta olmak üzere; ekstremitelerin yani iyi huylu tümörlerin cerrahi tedavileri, medikal tedavileri ve onkoloji kliniği aracılığı ile takibiyle ilgilenmektedir.

Omuz ve Dirsek Cerrahisi

Rotator kılıf kırıkları ve yırtıkları, tekrarlayan çıkıklar, dirsek ve omuz artrozları, kırıklar, omuzda sıkışma sendromu, travmaya ya da aşırı kullanıma bağlı olarak gelişen hastalıkların açık cerrahi ve artroskopik tedavileri bölümümüzde gerçekleştirilmektedir.

El ve Üst Ekstremite Cerrahisi

Ortopedi ve travmatoloji bölümü uzmanlarımız  akut yumuşak doku travmaları, cilt ve kas dokusu kayıpları, tendon kesikleri, karpal tünel sendromu, tetik parmak, el kırıkları, ön kol kırıkları, el bileği kırıkları, kol kırıkları ve dirsek kırıklarının tanı ve tedavi süreci ile ilgilenmektedir.

Yaşlı Hasta Kırıkları

İleri yaş ve yaşlı hasta gruplarının özellikle travma ve düşme sonrasında meydana gelen kırıkları etkili bir tedavi süreci gerektirmektedir. Ortopedi ve travmatoloji bölümü uzmanlarımız bu gruba dahil olan hastaların, endoprotez tedavisi ve rehabilitasyon tedavisi başta olmak üzere çeşitli yöntemler ile en kısa sürede normal yaşantılarına dönmelerini sağlamaktadır.

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi

Ortopedi ve travmatoloji bölümü uzmanlarımız çocuk hastalarda meydana gelen çarpık ayak, kalça çıkığı, düz tabanlık, gelişimsel bozukluklar, tümörler, yumuşak doku yaralanmaları, doğumsal deformiteler ve kırıklar ile ilgilenmektedir.

Topuk Dikeni

Topuk kemiğinde kalsiyum birikintileri sonucunda meydana gelen sivri uçlu kemik büyümeleri, topuk dikeni olarak adlandırılmaktadır. Hastanemizde hizmet veren ortopedi ve travmatoloji bölümü uzmanlarımız çektirdikleri röntgen filmi sayesinde, bir bir buçuk santime kadar olan topuk dikenlerini rahatlıkla görebilmekte ve röntgen sonuçlarında görünür kanıt olmayan durumlarda ise hastalığı topuk dikeni sendromu olarak adlandırmaktadır. Topuğun ön kısmında, ayak kemerinin alt kısmında ya da topuğun arkasında görülebilen topuk dikenleri, herhangi bir sağlık sorununun sebebi olarak gelişebileceği gibi herhangi bir neden olmaksızın da görülebilmektedir. Topuk dikenleri, ayakların ön kısmında yer aldığında, uygulanan basınç nedeni ile şiddetli topuk ağrısına neden olmaktadır.

Ön Çapraz Bağlarında Kopma

Dizler zıplamak, yürümek, çömelmek, eğilmek, basmak, koşmak ve tekme atmak gibi birey hareketlerinde en önemli rolü oynaması nedeniyle, en sık travmaya maruz kalan ve bu sebeple en sık ağrı şikayetlerine neden olan eklemlerdir. Dizin ön iç kısmında çapraz şekilde bulunan ve dizin stabilizasyonu için önemli bir role sahip olan bağ ise ön çapraz bağ adını almaktadır. Ön çapraz bağ ve çapraz bağ yaralanmaları, genel olarak spor yaralanmaları olarak da bilinmektedir. Ortopedi ve travmatoloji bölümü hastalıkları arasında sıklıkla karşılaşılan ön çapraz bağ yırtılmaları, dize darbe alınması, ani duruşlar, sıçramalar sonucu dengesiz bir düşüş, ani yavaşlama, ani yön değiştirme, uygun zeminde uygun spor müsabakalarının yapılmaması, futbol ya da kayak gibi sporlarda uygun ekipmanların kullanılmaması gibi birçok neden sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Kireçlenmeler

Kişilerin eklemlerindeki her kemiğin ucu, kıkırdak adı verilen sağlam bir materyal ile kaplıdır. Normal bir eklemde kıkırdak, eklemlerin daha rahat hareket edebilmesi adına, kemiklerin arasında yastıkçık görevi görmekte ve kaygan bir yüzey sağlamaktadır. Kireçlenme sorunu olan kişilerin ise kıkırdak yapıları aşınma nedeni ile bozulmakta, bu durum kişilerin eklemlerinde, yıpranma, şişme, eklem hareketlerinde çeşitli sorunlar ve ağrıya neden olmaktadır. İleri dönemlerde kireçlenmeler, kötüye giderek kemiklerin parçalanmasına be eklemler içerisinde kemik parçalarının birikmesine neden olabilmektedir. Zaman içinde iltihap oluşumuna neden olabilen bu durum, kıkırdakların ve eklemlerin daha fazla hasar almasına yol açabilmektedir.

Kireçlenme sorunu yaşayan kişiler hastanemizin ortopedi ve travmatoloji bölümüne başvurduklarında, hastalığın şiddetine ve hastalıktan etkilenen eklemlerin durumuna göre farklı belirtilerden şikayet etmektedir. fakat kişilerin belirttiği şikayetler arasında en sık rastlananı sertlik, eklemlerden ses gelmesi, hareket kısıtlanması, uzun süreli hareketler sonunda eklemlerde şişme ve ağrı gibi yakınmalardır. Kireçlenme sorunları kişilerin kalçalarında, ayaklarında, parmaklarında ve dizlerinde görülebilmektedir.

Kireçlenme problemleri daha çok ileri yaştaki kişilerde, geçmişte kaza ya da spor gibi nedenlerden dolayı kaza geçirmiş kişilerde, eklemlerin sürekli zorlanmasına neden olacak meslek gruplarında yer alan kişilerde, doğuştan eklem ya da kemik hastalıkları ile doğan kişilerde görünmektedir. Ayrıca bazı kişiler kireçlenme sorunlarına genetik olarak yatkınlık göstermektedir ve kireçlenme sorunları erkeklere göre kadınlarda daha sık karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır.

 

 
   
 
Pdf, doc, docx, png, jpg, jpeg, veya gif formatında ve toplam boyutu en fazla 10 mb olmalıdır.
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin ve Sinir Cerrahisi

▪ Beyin Travmaları
hastalıkları ile ilgili ikinci bir görüş almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 
   
 
Pdf, doc, docx, png, jpg, jpeg, veya gif formatında ve toplam boyutu en fazla 10 mb olmalıdır.
Kalp ve Damar Cerrahisi
 
   
 
Pdf, doc, docx, png, jpg, jpeg, veya gif formatında ve toplam boyutu en fazla 10 mb olmalıdır.
Genel Cerrahi
 
   
 
Pdf, doc, docx, png, jpg, jpeg, veya gif formatında ve toplam boyutu en fazla 10 mb olmalıdır.
Kulak Burun Boğaz (KBB)

Prof. Dr. Ahmet KÖYBAŞIOĞLU

Kulak Burun Boğaz

Op. Dr. Osman Tuğrul GÜZELDİR

Kulak Burun Boğaz

▪ Larenks (Gırtlak) kanserleri
▪ Orta Kulak İltihapları

hastalıkları ile ilgili ikinci bir görüş almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 
   
 
Pdf, doc, docx, png, jpg, jpeg, veya gif formatında ve toplam boyutu en fazla 10 mb olmalıdır.