Hakkımızda

Koru Sağlık ve Turizm Grubu, Prof. Dr. Aydan Biri ve Prof. Dr. Hasan Biri önderliğinde akademik, nitelikli ve etik kurallar çerçevesinde, sağlık ve turizm hizmeti sunmak üzere kurulmuştur. Bünyesinde Koru Ankara Hastanesi, Koru Sincan Hastanesi ve 5 yıldızlı Bolu Koru Otel yer almaktadır. 

Koru Sağlık ve Turizm Grubu, hekim ve akademisyen kökenli kurucularının da etkisiyle akademik bir vizyonla hareket etmekte ve etik değerleri merkeze alarak, hasta memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Tıbbın gelişen her alanındaki yenilikleri yakından takip ederek, uluslararası kalite standartlarında nitelikli sağlık hizmeti sunmayı misyon edinmektedir. 
 
Koru Ankara Hastanesi uluslararası standartlar açısından dünyanın önde gelen sağlık hizmeti kalite denetleyicilerinden Joint Commission International (JCI) tarafından akredite edilmiştir ve "Altın Onay Mührü" ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca, SAS/ISQua Kalite Akreditasyon Belgesini Türkiye’de alan ilk hastane olma özelliğini de taşımaktadır. 

Grubumuz, tıbbi etik ilkelerinden ödün vermeden, dünya çapında uygulanan tüm teşhis ve tedavi yöntemleriyle birlikte yenilikçi tıp teknolojilerini akademik bir perspektifle bir araya getirmektedir. Bu kapsamda, tüm bilim dalları modern tıbbın getirdiği ileri teknoji ekipmanlarla donatılmıştır. 

Başta Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp, Kemik İliği Nakli Merkezi, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kalp Damar Cerrahisi, Girişimsel Nöroradyoloji, Ortopedi ve Travmatoloji olmak üzere 38 bilim dalında hizmet vermektedir.
 
Koru Sağlık ve Turizm Grubu, dünya standartlarında yenilikçi tıp teknolojilerini hastalarına sunmaktadır. Bu teknolojiler arasında; Gamma Knife, Elekta Versa HD, Da Vinci Robotik Cerrahi, Thulium Lazer, Micro Ultrason, MR, EUS, 3 Anjiyo Ünitesi, Kompleks Aritmilerin Tedavisinde Carto 3 Sistemi, PET CT, Sintigrafi ve Elektrofizyoloji laboratuvarı gibi son teknoloji ürünleri bulunmaktadır. Böylelikle, tanı ve tedavi süreçlerinde en güncel ve etkili yöntemleri kullanarak hastalarımıza en iyi sağlık hizmeti sunulması amaçlanmaktadır. 

Grubumuz, uluslararası hasta grubuna dönük hizmet anlayışında da hızlı, güvenilir ve konforlu sağlık hizmeti sunma konusunda önemli bir başarı elde etmektedir. Uluslararası Hasta İlişkileri Departmanı, 62 ülkeden gelen yılda 10 binden fazla hastaya sağlık hizmeti sunmaktadır.

Grubumuz, sadece sağlık hizmeti sunmakla kalmayıp aynı zamanda içinde var olduğumuz topluma aktif katkılar sağlayan sosyal sorumluluk projelerine büyük önem vermektedir. Çevreye duyarlılık, eğitim ve sağlık alanlarında yapılan çalışmalarla toplumun sağlık bilincini artırmaya yönelik çabalar desteklenmektedir. 
Bu çerçevede, Koru Sanat ve Eğitim Vakfı (KORUSEV) bünyesinde yürütülen çok sayıda sosyal sorumluluk projelerinden biri olan "Doğayı Koru, Hayatı Güzelleştir" projesiyle, “Birleşmiş Milletler 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi” Grubumuz tarafından temel ilke edinilmektedir. 

Gelecek nesillerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak atık yönetimi, enerji verimliliği, su tasarrufu, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı gibi çevresel faktörlere odaklanılmaktadır. Aynı zamanda, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşit yaşamı destekleyerek toplumda farkındalık oluşturması ve paydaşlarla birlikte sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirilmesi sağlanmaktadır.

 

Koru Tanıtım Filmi

 

 

Koru Logo

Koru Hastanesi Logo