Koru’da Doğumun Bir Felsefesi Vardır
Kadın Hast. ve Doğum

Koru’da Doğumun Bir Felsefesi Vardır

  Doğum; varoluşun, nefesin ve yaşamın tam anlamıyla ortaya konulduğu o mucizevi an…

  11 yılda 30 binin üzerinde doğuma ev sahipliği yapan Koru Hastanesi’nde doğuma, her seferinde anne ve bebek sağlığının en üst seviyede korunduğu, geçmiş yılların tecrübesi ve güncel bilimin aktif şekilde icra edildiği özel bir felsefeyle yaklaşılmaktadır. Biz bu 11 yılda binlerce ruhun enerjisine karıştık ve şimdi, paylaşmaya doyamadığımız binlerce anı biriktirdik; birliğin, beraberliğin, azmin, sevginin, şefkatin kıymetini hatırlatacak, kalbimize iyi gelecek binlerce anı…

  Şüphesiz ki doğum kadının en güçlü, en muhteşem var oluş hali ve dünyaya gelen yeni canla ailenin tamamlanmasıdır. Bu sürecin bir algoritması tabi ki var. Ancak her kadının bu sürece yaklaşımı ve adaptasyonu farklıdır. Esas olan bu sürecin anne ve bebek merkezli olarak en hassas şekilde yönetilmesidir.

  Bu süreç fiziksel ve ruhsal olarak bir bütün olup birbirinden ayrı değerlendirilmesi mümkün değildir. Kliniğimizde doğumun fiziksel süreci hassas bir şekilde takip edilip yönetilirken, anne adaylarımız her zaman yüksek bir duyarlılık, güler yüz ve sevgiyle sarıp sarmalanmaktadır. İhtiyaç duydukları duygusal destek de her zaman yanı başlarındadır.

  Koru Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ekibi olarak doğum süreçlerinde medikal ağrı giderme tekniklerinin yanı sıra, bilimsel veriler ışığında, hastalarımıza doğum konforunu üst seviyede tutmak için doğum egzersizleri, refleksoloji, aromaterapi, hidroterapi, müzikoterapi, akuputur ve telkin uygulamaları ile destek vermekteyiz. Söz konusu uygulamalar, alanında uzman hekim ve ebeler tarafından anne adayımıza detaylı bir şekilde anlatılır ve anne adayımızın talepleri ile şekillenen süreç hassas bir şekilde takip edilir.

  Ev ortamında doğum rahatlığı

  Konforlu ve huzurlu doğum odalarında, her türlü medikal tekniğe hızlı ulaşım gücü, tecrübeli ve aktif ebelik uygulamalarının yanı sıra, hassasiyetle tasarlanmış suda doğum havuzumuz ve bu uygulamaya özel hazırlanmış çevre koşullar ile annelerimize, özel doğum ortamlarında ayrıcalıklı bir doğum hizmeti vermekteyiz. Ayrıca VIP odalarımızda, anne adaylarımıza ev ortamında doğum rahatlığı sunmaktayız. Anne adaylarımıza hem evininin rahatlığında, huzurla doğum yapma konforu sunarken, aynı zamanda gerekli olabilecek her türlü tıbbi müdahalenin yanı başlarında olması güvenini sunuyoruz.

  Tecrübeli ekibiyle Koru Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ekibi, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, ebeleri, hemşireleri ve destek personeliyle, haftanın 7 günü 24 saat anne adaylarına hizmet vermektedir. Doğumu en doğal haliyle yürütmeyi benimsemiş olan bu ekip, olası her tür acil duruma müdahale için her daim hazır ve donanımlıdır.

  Güçlü yenidoğan ekibi ve teknolojik olarak son fiziksel imkânlara sahip yenidoğan uygulamaları ile pediatri ekibimiz, bebeklerimizi bu çok hassas dönemlerinde büyük bir dikkatle izler. Bebeklerimizin ihtiyaç duyabilecekleri bütün bakımı sunabilecek alt yapıya sahip yenidoğan ünitelerimizle doğum sürecini güvenle desteklemekteyiz.

  Bebek dostu hastane

  Anne dostu uygulamalarını benimsemiş ve bebek dostu Hastanemizde, anne ve bebek bağlanmasının temel taşlarından olan ten tene temas erken emzirme ilkesi esas olmak üzere doğum sonrası süreçte bu fiziksel ve duygusal bağın en doğal şekilde kurulması için gereken uygulamalar ile anne ve bebeklerimiz desteklenmektedir. Emzirme danışmanlığı hizmetinin yanı sıra anne konforu için gerekli bütün ortam hassasiyetle düzenlenmiştir.

  Hastanede geçen heyecan ve mutluluk dolu bu serüven, ailelerin talebi doğrultusunda evde bakım hizmetleriyle de desteklenir. Koru sağlık ekibi bütün tıbbi ihtiyaçlar için anne, bebek ve ailelerin yanında varlığını sürdürmeye devam eder.

  Aile olmanın eşsiz güzelliği…

  Biz Koru kadın doğum ailesi olarak her yeni doğumda, bir bebeğin doğuşuyla birlikte, bir kadının da anneliğe doğuşuna, aile olmanın eşsiz güzelliğine şahit oluyoruz. Hastanenin doğuma bakışı, doğum hizmetlerinin belirleyicisidir ve bu anlamda doğumun konforunu, doğumu gerçekleştiren ekibin bakışı güzelleştirir. Koru ailesi olarak yıllardır özveri, gayret ve sevgiyle çalışıyoruz. Tüm kadınların ortak dilidir annelik ve biz bu dili çok iyi konuştuğumuzu biliyoruz. İşte bu yüzden, her yerde doğum olabilir, ama Koru’da doğumun bir felsefesi vardır.

  Bütünsel koruyucu sağlık hizmetini temel alan ve bütünsel sağlık yaklaşımıyla başta doğum hizmetleri olmak üzere tüm anne ve bebekleri destekleyen yaklaşımıyla sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bazı karşılaşmalar sihir gibidir, bazı bir arada oluşlarsa görünenden fazlasıdır.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."