Kozmetik Dermotoloji (Kozmetoloji)

Kozmetik Dermotoloji (Kozmetoloji)

Kozmetoloji

Cildinizle ilgili yaşadığınız ve görsel açıdan sizi rahatsız eden sorunların en hızlı ve en uygun şekilde çözümlenmesi için en uygun kozmetik uygulamaları keşfetmemiz ve bu kozmetik uygulamaların sonuçlarının etkili olabilmesi için de uzman dermatologlarımız tarafından  hizmet almanız oldukça önemlidir. Kozmetoloji uygulamaları hem bedeninizi hem de sağlığınızın tamamını etkilemektedir. Bu yüzden konusunda uzman hekimlerimiz sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

Kozmetoloji birimi, Dermotoloji ve Kozmetoloji bölümlerinin bir araya gelerek birleştiği bir birimi ifade eder. Dünya üzerindeki bazı dış faktörlerin zamanla tehdit  oluşturması cildimiz üzerinde de olumsuz etkilere yol açtığından dolayı günümüzde Kozmetoloji giderek artan bir öneme sahiptir. Gün geçtikçe gelişen son teknolojik yöntemlerle yapılan uygulamalarımız en verimli sonucu vermektedir. En son teknolojiyi kullanmakla birlikte yüksek standartlarda güven ve konfor sağlayarak hizmetlerimizi sizler için en etkili ve memnun edici şekilde sunmaktayız.

Kozmetoloji alanının yanı sıra gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile  çocuklarda yada yetişkinlerde ortaya çıkabilen  genel cilt ve deri hastalıkları ve onkolojik deri hastalıklarının tanısı ile  tedavisinin yapılması ile de bu alanda hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Vermiş olduğumuz hizmet alanında uzman doktorlar ve hemşireler ile son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Kozmetoloji birimimiz, saç, deri ve tırnak sağlığıyla ilgili karşılaşılan sorunların tedavisi ve tamamen korunması için cilt sağlığı ve bakımına yönelik olarak yapılan tüm uygulamaları kapsamaktadır. Çalışmalarımızın tamamı  Dermatoloji bilimiyle beraber gelişmektedir. Çalışma birimimiz, ciltteki kırışıklarının giderilmesi, ciltteki sarkmaların önüne geçilerek cildin daha genç ,canlı ve sağlıklı görünüme kavuşması, yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan sorunlarda cildin hızlıca yenilenmesinin sağlanması, ciltte görünen leke ve derin izlerin tamamen yok edilmesi gibi cildi ilgilendiren çeşitli türdeki konularda kozmetik dermatoloji alanındaki modern uygulamalarla çözümleri en etkili şekilde sunmaktadır.

Kozmetoloji Faaliyetleri

Kozmetoloji birimimiz, en güncel teknolojiyi kullanarak , yaşlanma karşıtı yöntemler, leke tedavileri, aşırı terleme tedavileri, cilt-deri bakımı, çeşitli türde mezoterapi yöntemlerini uygulayarak birçok faaliyette bulunmaktadır. Yaşlanma karşıtı yöntemler; botoks, kimyasal peeling yöntemi, tamp yöntemi ,dolgu ve rejüvenasyon faaliyetlerini içermektedir. Ayrıca deri bakımında ve cilt gençleştirmede özellikle fraksiyonel lazer, somon DNS gençlik aşısı, scarlet gibi yöntemlerin de uygulandığı Kozmetoloji birimimizde deri sağlığının korunması için hastalarımıza gerekli eğitimler uzman hekimlerimiz tarafından verilerek hastalara yol gösterici rehberlik faaliyetlerinde bulunmaktadır. Hastanın bilinçlendirilmesi ve bu konuda kendisine eğitim verilmesi cilt sağlığının korumasında ve ilerde ortaya çıkabilecek sorunların erken çözümünde önemli olmaktadır. Bazı durumlarda birden fazla yöntem birlikte uygulanır. Birden fazla uygulanan yöntemin doğru seçimi önemlidir. Seçim için bir çok faktör dikkate alınır.

Uygulanacak olan yöntem, uygulanacak hastanın cilt ve derisinin yapısal özelliğine ve tipine, yaşına, güneş hasarına ve cilt-deri hasarına göre farklılık gösterir. Uygulama yapılacak olan yöntemin hastaya özel seçimi ve derinlemesine değerlendirilmesi, sonucun etkili olmasında önemli rol oynamaktadır. Hastaya uygun yöntemi seçmek sonuçtaki başarı oranımızı yükseltmekte ve böylelikle de hastalarımızın memnuniyetini sağlamaktayız. Uygulanacak olan yöntem seçildikten sonra Kozmetoloji biriminde seçilen yöntem için gerekli olan kozmetik faaliyetler ve işlemler ile ürünler titizlikle seçilerek belirlenir.

Alerjik testlerinin uygulandığı bölümümüzde alerji yapıcı maddeler test edilmekte ve tanı konduktan sonra uygun alerjik deri hastalıklarının tedavisi ile takibinin yapılması faaliyetlerine yer verilmektedir. Bağışıklık sistemi bozuklukları yada bağışıklık sisteminin zayıf olması ile birlikte enfeksiyonların ortaya çıkması ve kullanılan ilaçların yan etkileri ve buna benzer birçok etken cildin yapısının bozulmasına ve tahriş olmasına yol açmaktadır. Dolayısıyla uzman hekimlerimiz bu gibi durumların nedenini testlerle tespit ettikten sonra en hızlı şekilde tedavi yöntemini seçerler.

Kozmetoloji Uygulamaları

Kozmetoloji uygulamaları ile cilt esnekliğini geri getirme, cilt gençleştirme, kırışıklıkları yok edici ve kırışıklık oluşumunu engelleyici tedaviler, saç dökülmesine kalıcı çözüm imkanı tanıyan yöntemler, saç dökülmesini durduran tedaviler gibi bir çok sorunlu deri ve cilt hastalıklarına çözüm bulunmaktadır.  Kozmetoloji uygulamaları ile kalıcı ve etkili çözümler sunmaktayız.

Saç, tırnak ve ter bezleri gibi deri ile deri bileşenlerinin ve gerekli eklerinin fonksiyonu ve yapı bütünü ile, bu yapının bozulmasından kaynaklanan deri  hastalıklarıyla ilgili bilim dalı olarak Dermatoloji birimimizde hizmetlerimiz verilmektedir. Verilen hizmetlerimiz içerisinde mantar hastalıkları, viral hastalıklar yada bakteri içeren deri  hastalıkları gibi paraziter hastalıklar ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları da içinde barındıran bulaşıcı hastalıkları tedavi hizmeti vermektedir. Öncelikle bulaşıcı hastalığın tanısı konulur. Tanı konulduktan sonra hastanın da yapısına ve özelliklerine uygun bir tedavi yöntemi seçilir.

Kozmetik-Dermatoloji-Kozmetoloji birimimizin bir diğer tanı ve tedavi konusu saç ve saçlı deri hastalıkları olup bu hastalıkları tanısı ve tedavi yöntemleri hastanın saç ve deri niteliklerine ve greft köklerinin miktarına göre belirlenmektedir. Saç dökülmesi varsa öncelikle bu dökülmenin gerçek nedeninin araştırılması uygulanacak tedavi yönteminin seçiminde önemlidir. Yada bazen hastalarda aşırı kıl artışı yaşanabilmektedir. Bunun da tedavisi için öncelikle hormonal bazı testler yapılmalıdır.

Deri egzamaları da  tedavisini gerçekleştirdiğimiz hastalıkların önemli bir alanını oluşturur. Bunun gibi kurdeşen olarak da adlandırılan ürtiker yada alerjik reaksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkan görüntü bozuklukları da tedavi ve tanı hizmetlerimizdendir. Sivilce ve akne yada izler gibi bazı yağ bezi hastalıklarının tanısı ve tedavisi de yapılmaktadır. Ter bezi hastalıkları da karşımıza çıkmaktadır. Ter bezlerinin aşırı çalışması ya da az çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan görsel sorunlar en hızlı tanı ve tedavi ile çalışma birimimizce çözümlenmektedir. Avuç içi ve ayak tabanı terlemelerinin tedavisinde iyontoforez yöntemi uygulanmaktadır.

Pigmentasyon hastalıklarına baktığımızda vitiligo gibi açık renkli lekeler yada güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi deri ve cilt üzerinde görsel açıdan hastayı rahatsız eden lekelerin de tanısı yapılıp uygun tedavisi yapılmaktadır. Bunların dışında behçet hastalığı, sedef hastalığı ve deri kanserlerinin tanısı ve tedavisi uzman doktorlarımız tarafından birimimizce en hızlı ve en etkili bir şekilde yapılır. Kozmetoloji bölümünde istenmeyen kılları tamamen yok etme sistemine dayalı lazer uygulamalarımız için en son teknik ve yöntemler ile bu yöntemleri uygulamak için gerekli olan ve yine en son teknolojiyi barındıran lazer kullanılmaktadır. Ayrıca lazer uygulamaları ile bacaklardaki damar genişlemesini ifade eden varisler, yüzdeki damar genişlemesi, güneş lekeleri, çiller yada yaşlılık lekesi gibi lekeler de yok edilmektedir.

Yüzdeki ince ve derin çizgiler, kırışıklıkların yok edilmesi, dudakların istenilen şekilde belirgin hale getirilmesi, şakaklara ve yanaklara hacim verilmesi ve toparlanmasının sağlanması, göz çevresinin daha dolgun görünüme kavuşması için dolgu enjeksiyonu yöntemi uygulanmaktadır. Ayrıca bu yönteme, bazı nedenlerle ciltte oluşan derin çizgilerin yok edilmesi için de başvurulur. Yüzün her alanındaki çizgileri hafifletmek ve özellikle de göz çevresine gergin bir görünüm kazandırmak için botoks yöntemi uygulanır. Botoks yöntemi aşırı terlemeyi engellemek için de kullanılmaktadır. Botoks yöntemi, en hızlı, en güvenli ve sonucu en etkili yöntemlerden biridir.

Kozmetoloji birimimizce yapılan mikro iğneleme uygulamasıyla özellikle geniş gözeneklerin sıkılaştırılması ve daha gergin hale gelmesi, yüz gençleştirme, yüz ve boyundaki kırışıklıkların giderilmesi, ciltte oluşan sarkıklıkların giderilmesi ve sıkılaştırılması, deri üzerindeki çatlakların azaltılması yada tamamen yok edilmesi gibi sorunlar en etkili şekilde tedavi edilmektedir. Ciltle ilgili olarak yapmış olduğumuz kimyasal peeling uygulaması, derinin üst tabakasının farklı kimyasal ürünler kullanılarak soyulması işlemidir. Bu işlem ile ölü derilerin temizlenmesi ve cildin arınarak elastikiyetini arttırması hedeflenmektedir.

Kozmetoloji İle Verdiğimiz Hizmetler

Cilt ve deri üzerinde görülen ve kişileri görsel anlamda rahatsız eden hastalıklar hem kişinin genel sağlığını etkilediği hem de kendine güvenini azalttığı için günümüzde dış faktörlerin de etkisiyle gittikçe popüler hale gelmiştir. Ekonomik ve sosyal yaşam şartları ,stres, kaygı bozuklukları gibi bir çok fiziksel ve psikolojik etkenin yanı sıra kişilerin gen özellikleri cilt sağlığının korunmasında etkili olmaktadır. Günümüz şartlarında giderek artan hastalıklar arasında yer alan deri hastalıkları için verdiğimiz hizmetlerin uzman hekimler tarafından veriliyor olması etkili ve güvenilir sonuçlara ulaşmamızda önemli rol oynamaktadır.

En güvenli hizmeti uzman doktor ve hemşireler tarafından verirken öncelikle hastanın yaşadığı sorunun tanısı yapılmaktadır. Uygun tanı uygun tetkik ve testler ile uygun yöntem seçimi için gereklidir. Böylelikle hastanın yapısal özellikleri de göz önünde bulundurularak gerekli tedavi yöntemine karar verilir. Kozmetoloji birimimizde seçilen ve uygulanacak olan işlemler hakkında önceden hastaya bilgi verilir. Uygulanacak yöntemin seçiminde hastanın ve hekimin ortak karara varması etkili sonuca ulaşmak için önemlidir.

Kozmetoloji birimimizce birçok farklı teknik ve yöntem kullanılmakta olup en son teknoloji kullanılarak verilen hizmetlerimiz; Saç Mezoterapisi, Yüz Mezoterapisi, Anti-aging tedavisi, Cilt değerlendirilmesi, Dermapen tedavisi, Saç değerlendirilmesi, Dudak Dolgusu, Kimyasal Peeling (Glikolik asit-Jessner-TCA),Gözaltı Mezoterapisi, Botoks  enjeksiyonu (Yüz-Koltukaltı), Gözaltı Işık Dolgusu, RP (platelet rich plasma) şeklinde sıralanabilir.

Verilen her hizmet öncesi mutlaka değerlendirme yapılmaktadır. Örneğin yüzde yaşanan elastikiyet kaybı için öncelikle bu elastikiyet kabı değerlendirilir. Değerlendirme yapılırken bir çok faktör göz önünde bulundurulur. Uzman hekimlerimiz tarafından değerlendirilen sorunun öncelikle soruna yol açan nedeniyle bağlantısı araştırılır. Elastikiyet kaybı yaşayan hastanın cinsiyeti, yaşı en önemli etken olmakla birlikte hastanın yaşam tarzı ve elastikiyet kaybına yol açabilecek bazı dış faktörler de değerlendirilir. Elastikiyet kaybının giderilmesi ve tamamen yok edilmesi için hastanın şartlarına ve taşıdığı fiziki özelliklere göre uygun tedavi yöntemine karar verilir. Uygun tedavi yöntemiyle etkili sonuçlar elde edilmesi kadar elde edilen etkili sonuçların kalıcılığı da önemlidir. Bu yüzden hekimlerimiz hem etkili sonuç yaratacak  hem de sağlayacak bir yöntem uygular.

Etkili sonuçlar alındıktan sonra hastalarımız rutin kontrollerle takip edilir. Verdiğimiz elastikiyet kaybı örneği gibi her bir sorun en etkili şekilde çözüme kavuşturulur. Saç dökülmesi, güneş lekeleri, göz altı morlukları, ciltte sarkmalar, cildin bazı bölgelerinde görülen çökmeler, yaşlılık lekeleri, dış faktörlerin yol açtığı lekeler, benler, çiller, sivilceler, akne izleri öncelikle değerlendirmeye alınır ve gerekli tetkikler ve testler laboratuvarlarımızda yapılır. Tüm testler hızlıca sonuçlandırılarak hasta da bilgilendirilip ve en uygun yönteme karar kılınır. Kozmetoloji birimimizce seçilen yöntemler hastalara uygulanırken hastanın sosyal hayatından yada iş hayatından uzaklaşmadan ve normal hayatına ara vermeden yapılması hedeflenmektedir.

Tedavide önemli olan bir diğer husus ise tedaviden sonra komplikasyon oluşması ve yan etkilerinin görülmesi şeklindeki riskler olabilmektedir. Bu sebeple tedavi yapılırken tüm riskleri en alt düzeye indirecek tedbirler alınmaktadır. Böylece yapılan tedavi yöntemlerinden en etkili sonuçları alacak düzeyde uzmanlığa ve bilgi birikimine sahip doktorlarımızla hizmet vermekteyiz. Verilen hizmetin hastalarımıza güven vermesi tercih edilir olmamızı öne çıkarmaktadır. Çünkü herkes daha güzel, daha genç ve daha bakımlı olmak için kendini en etkili sonuçla tedavi edecek uzman ve güvenilir hekime ihtiyaç duyar. İşte bu noktada tüm güveni sağlayacak ve en hızlı çözümü sizlere sunacak uzman doktor ve ekibimizle her zaman en iyi hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz

Lazer Epilasyon Nedir? Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon kadın ve erkeklerde istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok ed,ilmesini sağlayan yöntemdir.
Lazer epilasyon işleminde en çok kullanılan cihazlar Alexandrite ve Diode Lazerler olup, her iki cihaz da farklı tipte ve renkte kıllara etki etmekte ve kombine olarak da kullanılmaktadır.
Hastanemizde her iki cihazda kullanılmaktadır.

Lazer epilasyonun etkinliği kişinin fiziksel, hormonal yapısına, deri ve kıl rengine uygulama yapılacak bölgede bulunan kılların sertliğine göre değişkendir. Etkinlik elde etme süresi 6-12 seans süresi arasında değişmektedir.

İğneli Epilasyon Nedir? İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyon ince bir iğne kullanılarak kıl köklerine elektrik akımı verilerek kıl kökleri yakılması işlemidir. Lazer Epilasyon ile yok edilemeyen ince, açık veya beyaz renkli tüyler ile özellikle yüz bölgesinde çıkan erkek tipi kalın tüylerde etkili sonuç vermektedir. 
İşlem tüy çıkışı oldukça tekrarlanmakta ve kıl yoğunluğuna göre seanslandırılmaktadır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı cildin canlılığını korumak, ciltteki pürüzleri gidermek, cilde parlaklık ve nem sağlamak amacıyla uygulanan bakım prosodürüdür. Cilt tipi ve problemlerinde, elde edilmek istenilen sonuçlara göre farklı bakım ürünleri ve işlemleri basamaklar halinde uygulanmaktadır. 
İşlemin rutin olarak en az ayda bir uygulanması mevcut iyilik halinin devam ettirilmesinde etkili olmaktadır. 

Bölgesel Zayıflama Nedir? Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

Bölgesel zayıflama kilo verilse bile incelmeyen bölgelerin inceltilmesi ve sıkılastırılması amacıyla uygulanan işlemler bütünüdür.Bu yöntemler sayesinde selülitlerden, ödemden kurtulma, cilt sıkılaşmasını sağlamaktadır.

I-LİPO XCELL Nedir?
    
I-LİPO Xcell gelişmiş, cerrahi olmayan zayıflama ve vucüt şekillendirme sistemlerinden biridir. 4 ayrı teknoloji tek sistemde birleştiren I-Lipo Xcell'de sırasıyla;

Akıllı vücut yağ analizi ve ölçümü,
Yağ azaltma için non-invaziv düşük seviye lazer,
Selülit /Lenfatik drenaj için IR Vakum masajı,
Cilt sıkılaştırma için multipolar radyofrekans sistemi uygulanmaktadır.
Karın, basen, bacak ve kol bölgelerinde etkilidir.

G5 SELÜLİT MASAJI NASIL YAPILIR?

Selülit ve masaj tedavilerinde kullanılan G5, 7 aparatlı profesyonel bir masaj cihazının adıdır. Bu masaj cihazının temel görevi kan dolaşımına yardımcı olmak, metabolizmanın çalışmasını hızlandırmak ve kas gerginliğini azaltmaktır. G5, titreşim yöntemiyle çalışır. Mekanik titreşim dalgaları fizyoterapiye, selülit tedavisine, cilt altı dokularının hareketlenmesine ve vücudun şekillenmesine destek sağlar.

Güzellik ve Bakım İşlemleri

Manikür & Pedikür Nasıl Uygulanır?

Manikür pedikür, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırdığımız profesyonel bir uygulamadır. Manikür ile el tırnaklarımızın bakımı yapılırken; pedikür ile, ayak ve ayak tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için gerekli bakımlar yapılır.

Parafin Bakım Nedir? Parafin Bakım Nasıl Uygulanır?

Çatlamış, derisi sertleşmiş el ve ayak gibi bölgelerin onarılması ve iyileşmesi için yapalan bir işlemdir. 

Kaş Dizaynı Nasıl Yapılır?

Kaş, hem erkekte hem de kadında bakışı ve ifadeyi etkileyen önemli bir parçadır. Kaş tasarımı ile yüzünüzde daha doğal ve etkili bir bakış kazanmak mümkündür. Dökük, aralıklı, çok ince ya da çok kalın kaşların, doğal kaş tasarımı ile istenen görünüme kavuşturulması sağlanır.
Profesyonel bir estetisyen tarafından yapılan kaş dizaynı, orantılı bir yüz görünümü yakalanmasını sağlar.

İpek Kirpik Uygulaması Nedir? İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?
    
Kadınların çoğu bakımlı ve güzel bir görünüme sahip olmaya önem verir. Bu yüzden makyaj güzel görünüm adına sık sık yapılan bir uygulamadır. Güzel bir makyaj ve estetik görünümlü dolgun kirpikler güzel görünümün en önemli ve vazgeçilmez parçalarıdır. 

Kirpik Lifting Nedir? Kirkip Lifting Nasıl Uygulanır?
    
Kirpik lifting, kirpiklerinizin daha uzun, hacimli, kavisli ve daha belirgin görünmesini sağlamaktadır.Kirpik lifting, kirpiğinize dışarıdan herhangi bir ekleme yapılmadan, kıvırma ve boyama işlemidir. Bu sayede kirpikleriniz daha hacimli, uzun ve kavisli bir görünüme kavuşuyor. Aynı zamanda kirpiğe keratin bakımı da yapıldığından, kirpikte herhangi bir dökülme veya hasar meydana gelmemektedir. Bu işlemlerle birlikte kirpik gürleştirme amaçlanmaktadır.

 

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.

 
 
   
 
Copyright © 2020 KORU SAĞLIK GRUBU