Kozmetik Dermotoloji (Kozmetoloji)

Kozmetik Dermotoloji (Kozmetoloji)

Lazer Epilasyon Nedir? Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon kadın ve erkeklerde istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok ed,ilmesini sağlayan yöntemdir.
Lazer epilasyon işleminde en çok kullanılan cihazlar Alexandrite ve Diode Lazerler olup, her iki cihaz da farklı tipte ve renkte kıllara etki etmekte ve kombine olarak da kullanılmaktadır.
Hastanemizde her iki cihazda kullanılmaktadır.

Lazer epilasyonun etkinliği kişinin fiziksel, hormonal yapısına, deri ve kıl rengine uygulama yapılacak bölgede bulunan kılların sertliğine göre değişkendir. Etkinlik elde etme süresi 6-12 seans süresi arasında değişmektedir.

İğneli Epilasyon Nedir? İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyon ince bir iğne kullanılarak kıl köklerine elektrik akımı verilerek kıl kökleri yakılması işlemidir. Lazer Epilasyon ile yok edilemeyen ince, açık veya beyaz renkli tüyler ile özellikle yüz bölgesinde çıkan erkek tipi kalın tüylerde etkili sonuç vermektedir. 
İşlem tüy çıkışı oldukça tekrarlanmakta ve kıl yoğunluğuna göre seanslandırılmaktadır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı cildin canlılığını korumak, ciltteki pürüzleri gidermek, cilde parlaklık ve nem sağlamak amacıyla uygulanan bakım prosodürüdür. Cilt tipi ve problemlerinde, elde edilmek istenilen sonuçlara göre farklı bakım ürünleri ve işlemleri basamaklar halinde uygulanmaktadır. 
İşlemin rutin olarak en az ayda bir uygulanması mevcut iyilik halinin devam ettirilmesinde etkili olmaktadır. 

Bölgesel Zayıflama Nedir? Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

Bölgesel zayıflama kilo verilse bile incelmeyen bölgelerin inceltilmesi ve sıkılastırılması amacıyla uygulanan işlemler bütünüdür.Bu yöntemler sayesinde selülitlerden, ödemden kurtulma, cilt sıkılaşmasını sağlamaktadır.

I-LİPO XCELL Nedir?
    
I-LİPO Xcell gelişmiş, cerrahi olmayan zayıflama ve vucüt şekillendirme sistemlerinden biridir. 4 ayrı teknoloji tek sistemde birleştiren I-Lipo Xcell'de sırasıyla;

Akıllı vücut yağ analizi ve ölçümü,
Yağ azaltma için non-invaziv düşük seviye lazer,
Selülit /Lenfatik drenaj için IR Vakum masajı,
Cilt sıkılaştırma için multipolar radyofrekans sistemi uygulanmaktadır.
Karın, basen, bacak ve kol bölgelerinde etkilidir.

G5 SELÜLİT MASAJI NASIL YAPILIR?

Selülit ve masaj tedavilerinde kullanılan G5, 7 aparatlı profesyonel bir masaj cihazının adıdır. Bu masaj cihazının temel görevi kan dolaşımına yardımcı olmak, metabolizmanın çalışmasını hızlandırmak ve kas gerginliğini azaltmaktır. G5, titreşim yöntemiyle çalışır. Mekanik titreşim dalgaları fizyoterapiye, selülit tedavisine, cilt altı dokularının hareketlenmesine ve vücudun şekillenmesine destek sağlar.

Güzellik ve Bakım İşlemleri

Manikür & Pedikür Nasıl Uygulanır?

Manikür pedikür, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırdığımız profesyonel bir uygulamadır. Manikür ile el tırnaklarımızın bakımı yapılırken; pedikür ile, ayak ve ayak tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için gerekli bakımlar yapılır.

Parafin Bakım Nedir? Parafin Bakım Nasıl Uygulanır?

Çatlamış, derisi sertleşmiş el ve ayak gibi bölgelerin onarılması ve iyileşmesi için yapalan bir işlemdir. 

Kaş Dizaynı Nasıl Yapılır?

Kaş, hem erkekte hem de kadında bakışı ve ifadeyi etkileyen önemli bir parçadır. Kaş tasarımı ile yüzünüzde daha doğal ve etkili bir bakış kazanmak mümkündür. Dökük, aralıklı, çok ince ya da çok kalın kaşların, doğal kaş tasarımı ile istenen görünüme kavuşturulması sağlanır.
Profesyonel bir estetisyen tarafından yapılan kaş dizaynı, orantılı bir yüz görünümü yakalanmasını sağlar.

İpek Kirpik Uygulaması Nedir? İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?
    
Kadınların çoğu bakımlı ve güzel bir görünüme sahip olmaya önem verir. Bu yüzden makyaj güzel görünüm adına sık sık yapılan bir uygulamadır. Güzel bir makyaj ve estetik görünümlü dolgun kirpikler güzel görünümün en önemli ve vazgeçilmez parçalarıdır. 

Kirpik Lifting Nedir? Kirkip Lifting Nasıl Uygulanır?
    
Kirpik lifting, kirpiklerinizin daha uzun, hacimli, kavisli ve daha belirgin görünmesini sağlamaktadır.Kirpik lifting, kirpiğinize dışarıdan herhangi bir ekleme yapılmadan, kıvırma ve boyama işlemidir. Bu sayede kirpikleriniz daha hacimli, uzun ve kavisli bir görünüme kavuşuyor. Aynı zamanda kirpiğe keratin bakımı da yapıldığından, kirpikte herhangi bir dökülme veya hasar meydana gelmemektedir. Bu işlemlerle birlikte kirpik gürleştirme amaçlanmaktadır.

 

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.