Acil Servis

Acil Servis

Acil servisimiz 24 saat boyunca kesintisiz çalışma nedeniyle, hastaneye başvuran tüm hastalara gereken tıbbi ve sosyal hizmetleri verebilecek düzeyde yapılanmıştır.
 
Hastanemiz acil servisinde hasta karşılama, tanılama, yatış, operasyon, yoğun bakım üniteleriyle iletişim çok kısa sürede yapılmaktadır.
Acil servisimiz teknik donanım düzeyi yüksek, 24 saat boyunca aynı kalite ve standartlarda hizmet vermektedir.
Multidispliner anlayışla hizmet veren acil servisi bölümünde gerektiğinde diğer uzmanlık dallarındaki hekimlerimiz kısa sürede servisimize ulaşmaktadırlar.
Hastanemizde 24 saat boyunca radyoloji uzmanlarının desteğiyle aciliyet oluşturan magnetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi gibi görüntüleme olanakları ve tüm acil laboratuvar tetkikleri yapılmaktadır.

ACİL SERVİS EKİBİ

Acil servisimizde acil tıp uzmanlarımız ve pratisyen hekimlerimizin yanısıra, hemşire, paramedik, ATT ve hasta danışmanlarımız çalışmaktadırlar.

Acil servis ekip çalışanlarımız CPR ve ACLS (kardiyopulmoner canlandırma ve ileri kardiyak yaşam desteği) eğitimi almış bulunmaktadırlar.

ACİL SERVİS DONANIMI

Ambulans ile veya ayaktan başvuran hasta girişlerinin ayrı olması, ağır hastaların acil servise kabullerinin daha hızlı ve hasta mahremiyeti ilkesine daha uygun bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Acil servise giriş-çıkışlarına buton kontrollü kapılardan olması da, acil servis içinde hasta güvenliğini arttırmak ve enfeksiyon riskini azaltmak yönünde önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Servisimiz 14 yataktan oluşmaktadır, bunlardan 11 yatak erişkin gözlem, 3 yatak çocuk gözlem için ayrılmıştır.

Tam donanımlı CPR odası, enjeksiyon odası, alçı odası ve küçük cerrahi odası mevcuttur.
Ayrıca, hastalarımızı kurumlararası hasta transferinde, evden hastaneye veya hastaneden eve kullandığımız donanımlı 24 saat hizmet veren ambulans hizmetimiz mevcuttur.
 
Koru Ankara Hastanesi - Çalışma Saatleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba: 08:30 - 18;00
Perşembe Cuma: 08:30 - 17;30
Cumartesi: 08:30 - 16;00
Saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Acil ServisÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum klinikleri 24 saat hizmet sunmaktadır.