Prostat Ameliyatı
Üroloji

Prostat Ameliyatı

  Prostat Ameliyatı

  Prostat Ameliyatınızdan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

  Prostat kanseri, erkekler için ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Prostat kanserinde birçok vaka erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir.

  Prostat Kanseri Tedavi Seçenekleri Nelerdir

  Prostat kanserini tedavi etmenin birkaç yolu vardır. Bunlara cerrahi. radyasyon tedavisi, hormon tedavisi, kemoterapi ve immünoterapi dahildir. Her tedavi türünün kendine göre yararları ve riskleri vardır. Genel olarak, prostat kanseri ne kadar erken teşhis edilirse tedavi şansı o kadar iyi olur.

  Prostat Kanserinin Tedavisi Var mı?

  Prostat kanseri teşhisi konulursa, tümörün büyümesini kontrol etmeye yardımcı olacak çeşitli tedaviler mevcuttur. Tedavi, kanserin evresine ve ne kadar agresif göründüğüne bağlıdır.

  Prostat Kanseri Tedavisinin Riskleri Nelerdir?

  Prostat kanseri ameliyatı da dahil olmak üzere her türlü ameliyatla ilişkili riskler vardır. Bu riskler kanama, enfeksiyon, iktidarsızlık (ereksiyon sağlayamama), idrar kaçırma (mesane kontrolünün kaybı) ve ölümü içerir. Bununla birlikte, prostat kanseri tedavisinin faydaları ile karşılaştırıldığında bu riskler minimum düzeydedir.

  Prostat Kanserini Tedavi Etmenin En İyi Yolu Nedir?

  Prostat kanseri teşhisi konulursa, durumu iyileştirmeye yardımcı olacak birkaç farklı tedavi vardır. Kanserin evresine bağlı olarak radyasyon tedavisi, kemoterapi, hormon tedavisi, kriyoterapi, brakiterapi veya ameliyat arasında seçim yapabilirsiniz. Her seçeneğin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Sizin için en iyi neyin işe yarayacağı konusunda doktorunuzla konuşun.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."