Mesane Kanseri Tedavisinde Thulium Lazer Teknolojisi
Üroloji

Mesane Kanseri Tedavisinde Thulium Lazer Teknolojisi

  Mesane Kanseri Tedavisinde Thulium Lazer Teknolojisi

   

  Mesane kanseri tedavisinde thulium lazer teknolojisi günümüzde kullanılan en ileri ve güncel lazer ameliyat tekniğidir. Thulium lazer teknolojisi Ankara’da ilk Koru Hastanesi’nde kullanılmaya başlanmış olup bu teknik ile mesane kanseri tedavisinde başarılı sonuçlar alınmaktadır.

  Mesaneyi diğer bir ifadeyle idrar torbasını; böbrekler aracılığıyla üretilen idrarın süzülerek toplandığı bir kese olarak tanımlayabiliriz. Mesane kanseri üriner sistemin en sık görülen kanserleri arasında yer almaktadır. Mesanenin iç yüzeyini oluşturan hücrelerde gelişen ve büyük çoğunlukla kötü huylu tümörler olan mesane kanserinde, tedavi edilmediği hallerde vücuda yayılma ihtimali bulunduğu için tüm diğer kanser türlerinde olduğu gibi erken teşhis ve tedavi son derece önemlidir.

   

  Thulium Lazer Ürolojide En Güncel Tedavi

   

  Ürolojide kullanılan en güncel lazer teknolojileri arasında yer alan thulium lazer, iyi huylu prostat büyümesi (bph) tedavisinde, mesane tümörlerinin endoskopik rezeksiyonu ve evrelemesinde, üst üriner sistem tümörlerinin rezeksiyonu ve evrelemesinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

   

  Mesane kanseri tedavisinin yanı sıra iyi huylu prostat büyümesi, böbrek taşı tedavisinde de kullanılan thulium lazer teknolojisi Koru Ankara Hastanesi’nde hizmete sunulmuştur. Thulium lazer tekniği halen kullanılmakta olan Holep yöntemine oranla yan etkileri ve dokulara verdiği hasar açısından değerlendirildiğinde önemli avantajlara sahip bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

   

  Mesane Kanseri Tedavisinde Thulium Lazer Nasıl Kullanılır?

   

  Thulium lazer yönteminde diğer endoskopik tekniklerde olduğu gibi işlem gerçekleştirilir. Doku morselatör adı verilen cihazla parçalanıp vakumlanarak vücut dışına çıkarılır. Thulium lazer yönteminde vücut dışına alınan parçalar dışarı çıkarılmasının ardından hastaya sonda takılarak işleme son verilir.

   

  Mesane Kanserinde Thulium Lazer Dokuya Zarar Vermez

   

  Thulium lazer tekniğinde yapılan mesane kanseri ameliyatlarında; doku penetrasyon derinliğinin daha az dalga boyu sürekli enerji ile belirli bir ısıda devamlı çalışır. Bunun sonucunda daha az doku ve hücre hasarı görülür. Thulium lazer yöntemi ortalama 1-3 saatlik bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Mesane kanseri tedavisinde uygulanan thulium lazer yönteminde hastanede kalış süresi de son derece azdır. Mesane kanseri ameliyatının ardından hasta ortalama 1-2 gün hastanede kalmakta ardından taburcu edilmektedir.

   

  Thulium Lazer Avantajları Nedir?

   

  Thulium fiber lazer kullanılarak gerçekleştirilen mesane kanseri ameliyatlarında daha önce kullanılan yöntemlere göre hastada hızlı iyileşme süreci gerçekleşir.  Hasta oldukça kısa bir sürede günlük yaşantısına döner. Kanama yok denecek kadar azdır.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."