Güneş Alerjisi Nasıl Tedavi Edilir?
Dermatoloji (Cildiye)

Güneş Alerjisi Nasıl Tedavi Edilir?

  Güneş Alerjisi Nasıl Tedavi Edilir?

  Alerjiden muzdarip misiniz? Onları doğal olarak tedavi etmenin yollarını mı arıyorsunuz? Okumaya devam edin.

  Güneş Alerjisi Belirtileri

  Güneş alerjisi belirtileri deride kaşıntı, kızarıklık ve yanmadır. Bu durumun en yaygın nedeni güneş ışığına maruz kalmaktır.

  Güneş Alerjisine Karşı Polenlere Dikkat

  Güneş alerjiniz varsa, doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının. Bu, polenlerin en yoğun olduğu zamanlarda (ilkbahar ve sonbahar) dışarı çıkmayı ve 15 veya daha yüksek SPF'li güneş kremi kullanmayı içerir. Dışarıdayken de koruyucu giysiler giymelisiniz.

  Güneş Alerjisine Karşı Aloe Vera

  Güneş alerjisini tedavi etmek için birkaç doğal çözüm vardır. Güneş alerjisini iyileştirmenin en kolay yollarından biri aloe vera jeli kullanmaktır. Aloe vera, anti-inflamatuar özellikler içerdiğinden yüzyıllardır bir çare olarak kullanılmıştır. Güneş alerjisinin neden olduğu kaşıntı ve yanmayı gidermeye yardımcı olur.

  Güneş Alerjisine Karşı Bol Su İçin

  Bol su içmek vücudunuzun nemli kalmasına yardımcı olur ve dehidrasyonu önler. Dehidrasyon ciltte tahrişe ve kuruluğa neden olabilir. Susadığınızı hissederseniz, daha fazla su için.

  Güneş Alerjisi Olanlarda Beslenme

  Güneş alerjisi olanlar iyi beslenmelisiniz. Sağlıklı bir diyet, çok sayıda meyve ve sebze, kepekli tahıllar, yağsız protein ve az yağlı süt ürünleri içerir. Şekerli içeceklerden ve doymuş yağ oranı yüksek yiyeceklerden kaçının.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."