Hindistan Cevizi Yağının Faydaları
Beslenme ve Diyet

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

  Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

  Hindistan cevizi yağı binlerce yıldır ilaç olarak kullanılmaktadır. Doğanın en güçlü süper gıdalarından biridir.

  Hindistan cevizi yağı, vücut tarafından kolayca sindirilen ve kilo almaya neden olmadan enerji sağlayan orta zincirli trigliseritleri (MCT) içerir.

  İşte kilo kaybı, saç büyümesi, cilt bakımı ve daha fazlası için bazı hindistancevizi yağı faydaları

  Hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandırmaya ve yağ yakmaya yardımcı olan mükemmel bir laurik asit kaynağıdır. Ayrıca sağlıklı cilt ve saçın korunmasına yardımcı olan esansiyel yağ asitleri sağlar. Hindistan cevizi yağı, hücre yenilenmesini destekleyen ve serbest radikal hasarına karşı koruyan E vitamini bakımından yüksektir.

  Hindistan Cevizi Yağı Kilo Vermenize Yardımcı Olur

  Hindistan cevizi yağı, vücut tarafından kolayca sindirilen ve diğer yağlardan daha verimli enerji sağlayan orta zincirli trigliseritleri (MCT) içerir. MCT'ler hızla ketonlara dönüştürülür ve bunlar daha sonra yağ olarak depolanmak yerine yakıt için yakılır. Bu, hindistancevizi yağını kilo kaybı için mükemmel bir seçim yapar çünkü hızlı bir enerji patlaması sağlarken kan şekeri seviyelerini sabit tutar.

  Hindistan Cevizi Yağı Cildiniz İçin İyidir

  Hindistan cevizi yağı da cilt bakımı için iyidir. Kuru cildi nemlendirmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Akne tedavisinde bile etkilidir.

  Hindistan Cevizi Yağı Kanseri Önlemeye Yardımcı Olabilir

  Hindistan cevizi yağının kanseri önlemeye yardımcı olabileceğini gösteren birkaç çalışma vardır. Bir çalışma, günde iki yemek kaşığından fazla hindistancevizi yağı tüketen kişilerin daha düşük kolon kanseri oranına sahip olduğunu buldu. Başka bir araştırma, çok miktarda hindistancevizi yağı tüketen kadınların meme kanserine yakalanma olasılığının daha düşük olduğunu gösterdi.

  Hindistan Cevizi Yağı Doğal Bir Antibiyotik Olabilir

  Hindistan cevizi yağı, bakterileri öldüren antibakteriyel bir madde olan laurik asit içerir. Laurik asit ayrıca virüsler ve mantarlarla savaşmaya yardımcı olur. Aslında, bazı uzmanlar hindistancevizi yağının doğal bir antibiyotik olabileceğine inanıyor.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."

  ŞevvalARAZ
  Beslenme ve Diyet

  Uzm. Dyt.

  Şevval ARAZ

  Koru Sincan Hastanesi