Labial Fusion (Dudak Füzyonu) Nedir?
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Labial Fusion (Dudak Füzyonu) Nedir?

  Labial Fusion (Dudak Füzyonu) Nedir?

  Labial füzyon, dudakları bir araya getirerek görünümünü iyileştirmenin etkili bir yoludur. Labial füzyon, üst ve alt dudağı tek bir ünitede birleştiren bir prosedürdür. İstenen sonuca bağlı olarak birkaç farklı şekilde gerçekleştirilebilir.

  Labial füzyon aynı zamanda labiomaksiller füzyon, lipoplasti, liposuction ve liposculpture olarak da bilinir. Bu cerrahi prosedür, ağız ve burun arasındaki bölgedeki fazla yağın alınmasını ve ardından yüzün iki tarafını birleştirmek için dikişlerin kullanılmasını içerir.

  Labial füzyon, iki veya daha fazla dudağın birbirine kaynaştırıldığı cerrahi bir prosedürdür. Bu, dudakların boyutunu azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca şekillerini iyileştirir. İşlem lokal anestezi altında yapılır ve tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürer.

  Dudak füzyonu, yüz özelliklerini geliştirmek isteyen kadınlar arasında en popüler prosedürlerden biridir. Minimum kesinti ile güvenli ve basit bir prosedürdür. Sonuçlar birkaç yıl sürer ve herhangi bir takip tedavisine gerek yoktur.

   

  Neden Labial Füzyon Yaptırmalısınız?

  Labiyal füzyonun dudak dolgunlaştırmaya bir çözüm olarak düşünülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Bunun en büyük sebeplerinden biri de herhangi bir invaziv ameliyat geçirmeye gerek kalmadan doğal görünümlü bir sonuç vermesidir. Diğer bir nedeni de herhangi bir kesi gerektirmemesi ve dolayısıyla iz kalmamasıdır.

   

  Labial füzyon yaptırmanız için birçok neden var. Bunlardan bazıları şunlardır:

  Labial füzyon, günümüzde kadınlar arasında en popüler prosedürlerden biridir. Bu prosedür eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Aslında, ilk olarak İncil'de bahsedilmiştir. Bununla birlikte, insanlar bunu dudakların görünümünü iyileştirmek için bir tedavi seçeneği olarak kullanmaya ancak son zamanlarda başladı.

   

  Dudakların Görünümünü İyileştirme

  Labial füzyon, üst dudağın iki bölümünün birbiriyle birleştirilmesini içeren cerrahi bir tekniktir. Bu, dudakların alt kısmının boyutunu azaltmaya yardımcı olur. Sonuç olarak dudaklar daha dolgun ve çekici görünür.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."