Orthopedics and Traumatology

Orthopedics and Traumatology

KORU HASTANESİ ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KLİNİĞİ 
“HAREKET HAYATTIR”
Çağımız insanı modern ve çağdaş şehir yaşamı içerisinde günlük hayatta birçok ortopedik rahatsızlık ve hastalıkla karşılaşmaktadır. Bu hastalıkların tedavisi ekip çalışmasıyla koordineli ve güncel tedavilerle yapılmalıdır. Aktif ve daha hareketli yaşam sonucu bu tip olaylar travma; düşme, spor yaralanması, iş kazası veya trafik kazası olarak karşımıza çıkar. Meydana gelen hasar, travmanın şiddetine göre, basit bir yumuşak doku ezilmesinden büyük kemiklerde parçalı kırıklara kadar oluşabilir
Travma geçirmiş bir hastayı tedavi edebilmek iyi bir donanım, ciddi bir organizasyon ve ekip çalışması gerektirir. Hastanemizin ortopedi ve travmatoloji uzmanları ve acil servis ekibi bu tip acil travmalara ekip olarak hazır bulunmaktadır. Travma hastasının karşılanması ve ilk müdahalelerinin ilgili uzman ve deneyimli bir ekip tarafından yapılması hayati önem taşımaktadır. Kırıkların tedavisinde yaklaşım ve ameliyat yöntemleri sürekli yenilenmektedir. Yeni gelişen teknikleri tecrübeli ekibimiz takip ederek, teknolojik gelişmeler paralelinde devamlı olarak daha iyi, daha modern ve daha az girişimsel tedavi yöntemi ve gereçleri geliştirilmektedir. Amacımız bizlere başvuran hastayı en kısa sürede ve sorunsuz olarak mutlu bir şekilde günlük yaşamına ve ailesine sağlıklı olarak döndürmektir.
Kliniğimizde tedavileri yapılacak hastalıklar:
Artroskopi ve Spor Yaralanmaları (Diz-omuz, ayak bileği)
Daha çok sportif yaralanmalar sonucu oluşan sorunların Artroskopik diz ameliyatları; Dizde menisektomi veya meniskus tamiri, mikrokırık, artroskopik ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, iç-dış yan bağ ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstrüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında, artroskopik mikrofraktür, nanofraktürve biyolojik yöntemlerle PRP ve kök hücre nakli gibi biyolojik yöntemlerle tedavi. Bu yaralanmaların tekrarlarında rekonstriksiyon ve ameliyatları.
Omuz bölgesinde artroskopik olarak; omuz çıkığında; artroskopik bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, omuz eklem osteoartriti, labral yırtık eksizyonu-tamiri, kıkırdak ameliyatları ve rotator cuff tamiri ve tüm bu hastalıkların başarısız sonuçlanmış sonuçlarının revizyonu yapılmaktadır
Son yıllarda kas, tendon ve kıkırdak hasarlarında biyolojik yöntemler ön plana çıkmıştır. Bu tedavilerden en etkin ve bilimsel ve klinik deneyim olarak olumlu sonuçları olan PRP ve kök hücre nakli tedavisi; hastanın kanı alınarak santrifüj sonrası konsantre edilerek plazması veya alınan kök hücre ve iyileşmeyi sağlayan pıhtılaşma hücreleri kas tendona veya ekleme yapılarak hastanın hasarlı dokusu tedavi edilmektedir. Kliniğimizde bu uygulama düzenli yapılmaktadır.
Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi
Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının ameliyatsız ve ameliyatlı çözümleri ve tedavisi. Ayak deformiteleri (halluks valgus , halluks rigitius. epin kalkanei (topuk dikeni)) ile ilgilenmektedir.
Artroz-(kireçlenmeler )
Yaş grubu ileri hastalarda kalça ve dizlerde gelişen artroz (kireçlenme) teşhisi ile diz içi enjeksiyonlar, PRP ve diz protez ameliyatları ve bunların tekrar revizyon ameliyatlar. Kalça ekleminde bozulma sonucu koksartroz tedavisi, kalça-diz protezleri, protez enfeksiyonu ve protez gevşemelerinde revizyon ameliyatları.
Travma sonucu kırıklar
Düşme trafik kazası, spor yaralanması sonucu her yaş grubunu ilgilendiren ekstremite kırıkların tedavisi travma tecrübesi ile tedavisi, erken hareket prensibi ve rehabilitasyonu. Kol ve bacak kemiklerinin travma veya doğuştan olan problemlerinin uzatma ameliyatları başta olmak üzere; kemik deformiteleri, kırık kaynamaması, kemik enfeksiyonları ve external fiksatör uygulamaları.
Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi
Çocuk hastaların doğumsal kalça çıkığı, PEV (çarpık ayak), serebral paralizi, , doğumsal deformiteler, düztabanlık, tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının ve yumuşak doku yaralanmalarının takip ve tedavisi ile ilgilenmektedir.
Ortopedik Onkoloji
Tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere; ekstremitelerin iyi huylu tümörlerinin medikal ve cerrahi tedavisi ve onkoloji kliniği ile takibi.
Omuz ve Dirsek Cerrahisi
Omuz ve dirseğin artrozları, kırıkları, rotator kılıf hastalıkları, yırtıkları, tekrarlayan çıkıklar, omuzda sıkışma sendromu, aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisi, 
Yaşlı hasta Kırıkları
Yaşlı hasta grubunun özellikle düşme ve travmalar sonrası tedavi gerektiren kırıkları tecrübeli ekibimiz tarafından gerek içerden tespit, gerek endoprotezlerle tedavisi ve rehabilitasyonla bu grup hastaların normal aktiviteleri dönmeleri için tecrübeli ekibimiz ile tedaviler yapılacaktır.
El ve Üst Ekstremite Cerrahisi
Üst ekstremiteyi ilgilendiren akut yumuşak doku travmalarının ( tendon kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıpları), tetik parmak, karpal tünel sendromu dequervain tendiniti,dupuytren kontraktürü el, elbileği, önkol, dirsek ve kolda meydana gelen kırıkların tanı ve tedavisi yer alır.

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.

 
 
   
 
Copyright © 2020 KORU SAĞLIK GRUBU