Meme Kanseri Tedavisi

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Vahit Onur Gül "Meme Kanseri" hakkında bilgilendiriyor.

Meme kanseri, meme dokusundaki hücrelerin anormal ve kontrolsüz bir şekilde çoğalması sonucu ortaya çıkan bir kanser türüdür. Meme kanseri genellikle memenin süt üreten bezleri (lobüler karsinom) veya süt kanalları (duktal karsinom) bölgelerinde başlar. Nadiren, meme derisi veya meme başı gibi diğer bölgelerde de başlayabilir.

Meme kanseri genellikle bir kitle veya yumru şeklinde fark edilebilir. Belirtiler arasında meme dokusunda ele gelen bir kitle, meme derisinde değişiklikler, meme başından gelen sıvı, meme başındaki değişiklikler ve meme derisinin renginde değişiklikler bulunabilir. Ancak, meme kanserinin bazı tipleri belirti vermez ve rutin mamografi taramalarıyla tespit edilebilir.

Her 8 kadından birini etkileyen meme kanserinin erken evrelerde tespit  edilmesi halinde etkili tedavi seçenekleri ve daha yüksek iyileşme imkanı doğar. Bu nedenle, kadınlar düzenli olarak meme muayenelerini yapmalı, kendi vücutlarını tanımalı ve herhangi bir değişiklik durumunda hemen sağlık profesyoneliyle iletişime geçmelidir.


👇🏻Bilgi ve Randevu 
📲0312 911 77 77 

Genel Cerrahi Bölümü Hekimleri

Hekimlerimiz

Hekimlerimiz