Robotik Gastrik Bypass Ameliyatı

Gastrik bypass ameliyatı besin alımının kısıtlanmasını sağlayan ve bunun yanında bağırsak fonksiyonlarında değişikliğe neden olarak besin emilimini azaltan bariatrik bir cerrahi yöntemdir. 

Bu cerrahi yöntemde mide ve bağırsağın yapıları değiştirilmektedir. Mide hacmi küçültülmesi sonucu besin alımı kısıtlanırken bağırsak yapısında gerçekleştirilen değişim sayesinde de besin emiliminde azalma sağlanmaktadır.

Robotik gastrik bypass obezite cerrahisi için altın standart olarak gösterilmektedir. 

Robotik cerrahide kullanmakta olduğumuz robotik kollar, bilek kontrollü, ergonomik ve titremeyi ortadan kaldırmakta, cerraha hareket özgürlüğü sağlamaktadır. 

3-boyutlu robotik kamerada derinlik hissi kaybını önler ve büyütme kapasitesi daha iyi olup, cerraha ellerinin hastanın vücudunun içerisinde duygusu uyandırır. 

Robotik cerrahi sayesinde hastaların ameliyat sonrası ağrıları açık ameliyatlara göre daha az olmakta, hastanede yatma süreleri ve normal aktivitelerine dönme süreleri daha kısa sürmektedir. Enfeksiyon riskinin daha nadir olması ve kan kaybının son derece az olması robotik cerrahinin diğer önemli sonuçlarıdır. 

Bilgi ve Randevu 
0312 911 77 77

Genel Cerrahi Bölümü Hekimleri

Hekimlerimiz

Hekimlerimiz