Diş Eti Çekilmesi Tedavi Seçenekleri
Ağız ve Diş Sağlığı

Diş Eti Çekilmesi Tedavi Seçenekleri

  Diş Eti Çekilmesi Tedavi Seçenekleri

  Diş eti çekilmelerine diş eti hastalığı neden olur ve birkaç farklı yöntemle tedavi edilebilir.

  Diş eti iltihabı, periodontal hastalığın erken bir belirtisidir. Diş etlerinde kanamaya ve şişmeye neden olur ve tedavi edilmezse diş kaybına neden olabilir.

  Diş Eti Çekilmesinde Lazer Tedavisi

  Lazer tedavisi, çeşitli tıbbi durumları tedavi etmek için ışık enerjisi kullanır. Lazerler, dokuları ısı ile hedefleyerek hücrelerin ölmesine neden olarak çalışır. Bu süreç yeni hücre büyümesini uyarır ve hasarlı dokuların iyileşmesine yardımcı olur.

  Diş Eti Çekilmesinde Diş İmplantları

  Diş implantı, dişin doğal kökünün yerini alan yapay bir diş köküdür. Genellikle titanyumdan yapılır ve cerrahi olarak çene kemiğine yerleştirilir. Kemik iyileştikten sonra taç (görünür kısım) implanta takılır.

  Diş Eti Çekilmesinde Diş Eti Ameliyatı

  Diş eti iltihabınız, periodontal hastalığınız veya diğer diş eti hastalıklarınız varsa diş eti ameliyatına ihtiyacınız olabilir. Bu prosedür hasarlı dokuyu ortadan kaldırır ve alanı temizler, böylece yeni sağlıklı doku tekrar büyüyebilir.

  Diş Eti Çekilmesinde Periodontal Rejenerasyon

  Diş eti çekilmesini tedavi etmenin iki ana yolu vardır. Bir yöntem, etkilenen dokunun çıkarılmasını ve bunun kemik grefti materyali ile değiştirilmesini içerir. Diğer bir seçenek ise yönlendirilmiş doku rejenerasyonu (GTR) adı verilen bir teknik kullanmaktır. GTR, etkilenen dokuyu ağzın geri kalanından ayırmak için bir bariyer membran kullanır. İkinci bir doku tabakası zarın üzerinde büyür ve yeni dokunun oluşabileceği bir boşluk yaratır.

  Diğer Tedaviler

  Diş eti çekilmeleri için diğer tedavi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, dişeti çekilmelerinin nasıl tedavi edileceğine dair 0312 911 77 77 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."