Minimal İnvaziv Kalp Ameliyatı

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Neyyir Tuncay Eren, “Kemik Erimesi Olan Hastaya Minimal İnvaziv Kalp Ameliyatı” hakkında bilgilendiriyor.

✅Kemik erimesi, kemiklerin incelmesi ve zayıflaması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu durum, kemiklerin kırılma riskini artırabilir ve birçok farklı sağlık sorununa neden olabilir. Kemik erimesi olan hastalarda, kalp ameliyatı gibi büyük cerrahi işlemler sırasında kemik kırılma riski artabilir.

✅Bu nedenle, kemik erimesi olan hastalara minimal invaziv kalp ameliyatları önerilebilir. Minimal invaziv kalp ameliyatları, geleneksel kalp ameliyatlarına göre daha az invazivdir ve daha küçük kesilerle gerçekleştirilir. Bu yöntem, hastanın kemiklerine daha az zarar verir ve kemik kırılma riskini azaltır.

✅Minimal invaziv kalp ameliyatları, özellikle kalp kapakçığı hastalıkları, koroner arter hastalığı ve kalp anevrizmaları gibi kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Bu işlemler, kalp kasını açmak yerine, birkaç küçük kesiden özel aletlerle gerçekleştirilir. Bu sayede, hastaların ameliyat sonrası iyileşme süresi kısalır ve daha az ağrı yaşarlar.

👇Bilgi ve Randevu 
📱0312 911 77 77 

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hekimleri

Hekimlerimiz

Hekimlerimiz
BirolYAMAK
Kalp ve Damar Cerrahisi

Prof. Dr.

Birol YAMAK

Koru Ankara Hastanesi