1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketim olan Artvin’de aldı. İnebolu lisesinden 1997’de mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 2003’de Tıp Doktoru ünvanı aldı. Aynı yıl tıpta uzmanlık sınavında derece aldı.
Kardiyoloji ihtisası için Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında eğitime başladı ve 2008’de kardiyoloji uzmanı oldu.
Mecburi hizmet görevimi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde girişimsel kardiyolog olarak yaptı.
Ankara Güven Hastanesinde Prof.Dr. Remzi Karaoğuz ile birlikte elektrofizyoloji alanında çalıştı. Ocak 2014 yılında Doçent doktor ünvanını aldı ve 2023 yılında da Profesörlük oldu.
Akademik hayatı boyunca birçok yurt içi ve dışında yayımlanan ve yüksek atıf alan bilimsel yayın yaptı. Klinik tıp eğitim ve tedavi hizmetleri dışında tıp mühendisliğine yönelik patent ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel derneklerin üyesidir. Şu an Ankara Koru Çukurambar Hastanesi, Kardiyoloji Kliniği Bölümünde girişimsel kardiyoloji ve kardiyak elektrofizyoloji alanlarında görev yapmaktadır.
Tıbbi ilgi alanları şunları içermektedir:
Kardiyak elektrofizyolojik (EPS) çalışma ve ablasyon tedavisi
Kalp pilleri, takılması ve takibi
Girişimsel Kardiyoloji

Gazi Üniversitesi : Doktora /Kardiyoloji :2003-2009

*Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi: Yüksek Lisans   1997-2003

(*) AUTF’den 2003’de derece ile mezun

Tıpta uzmanlık sınavı (TUS Sınavı, 26 Eylül 2003): Türkiye 10.su / T: 73.639 K: 72.266

Akademik Ünvanlar

Doç. Dr. - Üniversitelerarası Kurul 2014

Arş. Gör. - Gazi Üniversitesi 2003-2009

Yurtdışı eğitim: Preceptorship Program on EP and Ablation, Berlin Charité Virchow Hospital, Germany, 2017

 

 Ar.Gör. Gazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı, Ankara 09-2003 03-2009

Uz. Dr. Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kardiyoloji kliniği 05-2009 07-2010

Uz. Dr. Bursa Asker Hastanesi, Kardiyoloji kliniği 08-2010 07-2011

Uz. Dr. Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kardiyoloji kliniği, Girişimsel kardiyoloji 08-2011 07-2012

Uz. Dr. Ankara Güven Hastanesi, Kardiyoloji kliniği, Elektrofizyoloji 08-2012 01-2014

Doç. Dr. Ankara Güven Hastanesi, Kardiyoloji kliniği, Elektrofizyoloji 01-2014 09-2017

Doç. Dr. Ankara Medicana Hastanesi, Girişimsel kardiyoloji ve Elektrofizyoloji 09-2017 07/2020

Kardiyak elektrofizyolojik (EPS) çalışma ve ablasyon tedavisi

Kalp pilleri, takılması ve takibi

Girişimsel Kardiyoloji

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler: Türk Kardiyoloji Derneği Avrupa Kardiyoloji Derneği

Bilimsel Dergi Yayın Kurulu Üyeliği: Medicana Medical Journal

 

Araştırma Konuları: Kardiyovasküler sistem ve hastalıkları

Endotelyal progenitör hücreler,

Monositeler ve kollateral damar gelişimi

Girişimsel kardiyoloji uygulamaları

Kalp ritim bozuklukları ve tedavileri

Kardiyak elektrofizyolojik çalışma ve ablasyon tedavisi uygulamaları

Kalp pilleri, takılması ve takibi

Kalp yetmezliği tanı, takip ve tedavileri

Doktora Tez Konusu: ENDOTELYAL PROGENİTÖR HÜCRELER VE MONOSİTLERİN ATEROSKLEROZ VE KORONER KOLLATERAL GELİŞİM İLE İLİŞKİSİ

Doktora Tez Danışmanı: Prof. Dr. Mehmet Rıdvan YALÇIN

15 Adet Yorum

Cemile Elif Ç. 
  27.12.2023

Çok değerli Sinan Altan Hocama babamin hayatini kurtardığı için ne kadar saygı duysam azdır. Bazen kelimeler kiyafayetsiz kalır.Sizinle karşılaşmamız hayatımızın en büyük şansı oldu.Cok değerli kardiyoloji koordinatörü Candan Uzunoglu hanımefendiye de ilgi ve alakası için sonsuz saygılarımı iletiyorum.Iyi ki varsınız.Yolunuz açık, bahtınız aydınlık olsun inşallah:))

Hikmet Filiz D. 
  30.05.2023

Sinan Hocamın yaptığ ıanjiyonun neticesinde yönlendirdiği by pass ameliyatim sonrasında sağlığıma kavuştum. Kendisine minnettarlığımı anlatacak kelime bulamıyorum. Koru hastanesinde şahane bir kalp ekibi kurmuş. İyi ki varsınız sevgili hocam.

Selma Sümer G. 
  27.01.2023

Sn.Sinan Bey'e ilgisi, hastaya yaklaşımı ve sakinleştirici özelliğinden dolayı

nermin s. 
  06.06.2022

Sinan hocam yıllardır babamın doktoru ve aile fertlerimizin de düzenli kontrol için gittiği çok iyi bir doktorumuz . işinde çok ama çok iyi, özverili ve gerçekten uzman bir hekim. kendisi ile güven hastanesinde tanıştık, daha sonra medicana da takip ettik, şimdi koru hastanesinde kontrollerimize devam ediyoruz:) Sinan hocamız gibi uzman ve özverili hekimlerimiz iyi ki varlar.

Zekai K. 
  06.05.2022

Sinan Hocam ile Medicana Hastanesinde tanıştım Koru hastanesine gectiğini duyunca peşinden geldim harika mütavazi bir kişiliği var hastası olamamdan dolayı mutluyum bana güven veriyor iyiki varsın sen çok yaşa

Yüksel Y. 
  12.04.2022

Sinan hocam kardeşimin ortaokuldan sınıf arkadaşı ve aynı zamanda hemşehrim.2001 yılında rahmetli babam ağır bir kalp krizi geçirmişti o dönem rize RTE üniversite hastanesinde görev yapıyordu.Babamı artvinden rizeye sevk ettiler ve sinan hocam riski çok yüksek stent takma operasyonu gerçekleştirdi.Hocamın ilgi alaksı,hastalarıyla pozitif ilişkisinden dolayı herkesin gönlünde yer etmiştir.Allah onu yetiştiren anne babasından ,öğretmenlerinden ve hocalarndan razı olsun ayrıca başarılarının devamını dilerim.

ilknur B. 
  21.03.2022

18 Mart 2022 tarihinde yapılan anjiyomu başarıyla gerçekleştiren Sinan Hocama saygılarımı sunuyorum. Teşhis konusundaki hassasiyeti ,titizliği ve hastaya gösterdiği yakınlık ,ilgi ve verdiği güven , hasta takibi konusundaki nezaketi nedeniyle de tebrik edilmeyi hak eden değerli hocamı tanıdığıma da ayrıca çok memnun olduğumu ifade etmek isterim.Başarılarınız daim olsun Hocam.Saygılarımla.

Elvan Ş. 
  04.11.2021

gerçekten işini severek yapan bir doktor. hasta yakını olarak çok memnunum.

halide gülhayat t. 
  24.09.2021

Değerli Doktorum Sinan Kocaman ı önce medicana hastanesinde tanıdım insanlığı, meslek bilgisi, hasta takibi beni çok memnun etti. Koru hastanesine geçince orada tedavime devam ettim kontrol için tekrar gitmem gerekiyor ama mapfre sigorta hastalarına artık bakmadığını öğrendim kime sitem edeceğimi bilmiyorum Mapfre sigortayamı, koru hastanesine mi yoksa Değerli doktoruma mı çok çok üzgünüm.

Sibel E. 
  09.07.2021

Sinan hoca benim annemin doktoru ve aslında annem Marmariste oturuyor.Ankarada bulunduğu dönemde tamamen iç güdüsel olarak Sinan hocadan randevu almıştık ve çok memnun kaldık.Gerçekten hastanın beklentilerini tam anlamıyla karşılayan bir hekim.En son 4 gün önce tekrar muayene için gittik.Enerjiniz ve iyi niyetiniz daim, yolunuz açık olsun...

Hüseyin Bülent K. 
  17.06.2021

Sinan hoca anlayacağı dilden yaklaşan çok değerli bir hekimdir. Hastasını takip konusunda hassastır. En ince ayrıntıyı dahi atlamadan teşhis ve tedavi uygular.

Mehmet S. 
  25.05.2021

Sinan hocamı anlatmaya kelime bulamadim o kadarki branşında iyi

AZIZ A. 
  04.05.2021

Hani adam gibi adam derler ya Sinan hocam öyle işte,Tek kelime ile hekim gibi bir hekim. Sıcak kanlı, kibir nedir bilmez, her zaman ulaşılabilir, yüzünde güller açan bir hekim. Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin ona, başarıları daim olsun inşallah, Allah yolunu açık etsin...

Mustafa Ü. 
  13.02.2021

Sinan hocanın, hastası ile iletişimi,kendinden emin tavrı ve sakin yapısı,sistematik muayene yapması,hastayı bilgilendirmesi ile hastasına müthiş bir güven veriyor.Tam anlamı ile 10 numara bir hekim.Onun hastası olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.Eşime dostuma tanıdıklarıma gönül rahatlığı içinde tavsiye edebileceğim bir Hekim.Bu arada beni Sinan Hocamla buluşturan Dr.Hasan Çalış beye, nezaket ve disiplinli çalışmaları ile beğenimizi ve gönlümüzü kazanan hastane çalışanlarına da tebrik etmeyi bir borç bilirim . İyi ki Ankara da Koru hastanesi var.

Zekiye B. 
  27.08.2020

Sinan Hocam beni hayata tekrar döndüren ve sonrasında itina ile takibimi yapan mükemmel bir doktor Teşhis tedavi ve takip anlamında hastasını rahatlatan mesleğine son derece saygılı bir doktor kendisine çok müteşekkirim mesleğinin devamında sağlık ve başarılar diliyorum

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.