Prof. Dr. Hulusi Koçak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine 1963 yılında başlamış ve 1969'da mezun olmuştur. İhtisasını Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 1969-1973 yılları arasında Pediatrik Nefroloji Uzmanı ve Çocuk Romatolojisi Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır.
Prof. Dr. Koçak, 1975-1978 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Nefroloji bölümünde öğretim görevlisi olarak, 1978-1982 yılları arasında ise üniversite hastanesinde "Üniversite Doçenti" unvanıyla çalışmıştır. 1982-1992 yılları arasında ise Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır ve 1989'da burada "Profesör" unvanını almıştır.
Prof. Dr. Koçak, 1993-1998 yılları arasında Ankara Sosyal Sigortalar Kurumu Çocuk Hastalıkları Yüksek İhtisas Hastanesi'nde, 1999-2013 yılları arasında MedArt-Akman Medicorium Sağlık İşletmeleri-Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde Pediatrik Nefroloji Birim Uzmanı olarak görev almıştır. Şu anda mesleki çalışmalarına Özel Koru Ankara Hastanesi'nde devam etmektedir. Çocuk Nefrolojisi ile ilgili sayısız hasta gören Prof. Dr. Hulusi Koçak’ın tıbbi ilgi alanları şunları içermektedir:
Abdominal Ultrasonografi
Apgar Skoru
Böbrek (Renal) Biyopsisi
Büyüme Hormonu Testi
Enjeksiyon Im
Enjeksiyon Iv
Esd (Sedimantasyon)
Fototerapi
Hemaferez
Hemodiyaliz
Litotripsi
Nefrektomi
Nefrostomi
Periton Diyalizi
Perkütan Iğne Aspirasyonu
Perkütan Nefrostomi
Renal Ultrason
Sanal Kolonoskopi
Tüberkülin Deri Testi(Tdt)
Yenidoğan Takibi
Çocuk Gelişim Testi
Çocuk Immünizasyonu(Aşılanması)

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1963-1969

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ( 1969 - 1973 Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi )
Pediatrik Nefroloji Uzmanı ( Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi.)
Çocuk Romatolojisi Uzmanı ( 2011)
1975-1978 Pediatrik Nefroloji Öğret. Görevlisi ( Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi.)
1978-1982 : Üniversite Doçenti ( Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi.)
1982-1992 : Ondokuzmayıs Üniv. Tıp Fakültesi Öğretim Üyeliği ( Samsun )
1984 : St. Mary’s Hospital ( Portsmouth / İngiltere ), Nefroloji ve Hemodiyaliz çalışmaları. Guy’s Hospital ( Londra ). Pediatrik Nefroloji Çalışmaları.
1989 : Profesörlük Unvanı alma. ( Ondokuzmayıs Üniv. Tıp Fakültesi ).
1992-1993 : Organ Nakli Hastanesinde ( Başkent Üniversitesi Hast. ) Nefroloji Konsultan Hekimliği.
1993-1998 : Ankara SSK Çocuk Hastalıkları Yüksek İhtisas Hastanesi, Kliniği Büyük Çocuk Servisi ve Çocuk Böbrek Hastalıkları Birim Sorumluluğu.
1999-2013: MedArt- Akman Medicorium Sağlık İşletmeleri- Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Pediatrik Nefroloji Birim Uzmanı.
2014 Özel Koru Ankara Hasatanesi. Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Bölüm Başkanı, Çocuk Böbrek Hastalıkları birim Sorumlusu.

Ailesel Akdeniz Ateş
Amiloidozis
İdrar yolu enfeksiyonları 
Doğumsal böbrek anormalillikleri 
Çocuklada hipertansiyon tanı ve tedavisi 
Üriner sistem taşları tanı ve tedavisi 
Nefritler 
Nefrotik sendromlar, Amiloidozis 
İdrar kaçırma nedenleri ve tedavis 
Böbreğin kistik hastalıkları 
Böbreğin fonksiyon bozuklukları 
Gelişmeyi etkileyen böbrek görev bozuklukları 
Kronik böbrek yetmezliği 
Romatizmal hastalıklar 
Kollajen doku hastalıkları 
Damar iltihapları: Kılcal ve büyük damar iltihapları
Vücut sıvı dengesizlikleri

Familial Mediterranean Fever- F.M.F (Ailesel Akdeniz Ateşi), Amiloidosis, Vaskulitler, Üriner

Sistem enefeksiyonları, Nefrotik Sendrom, Glomerulonefritler, Kollajen Doku Hastalıkları,

Enüresis. Ürolitiasis,.

10 Adet Yorum

Serkan A. 
  30.11.2023

27 Kasım 2023 tarihinde kızımın potasyum yüksekliği şikayeti ile Hulusi hocama muayeneye götürdük. Daha önceki götürdüğüm doktorların çözemediği durumu Hulusi hocam hemen çözdü ve bizi aydınlattı.

Ayşe A. 
  10.10.2023

Merhaba. Değerli hocam ile 2021 yılında kızımın idrar yolları enfeksiyonu ve idrar kaçırma rahatsızlığı nedeniyle tanıştık. Kendisi gerçekten çok değerli,heryürlü takdiri hak eden,ömrünü hayat kurtarmaya adamış bir bilim insanı. Bizi doğru yönlendirmeye şif bulmamıza vesile oldu. Allah herdaim yar ve yardımcısı olsun inşallah.

Merve C. 
  18.01.2023

Merhaba, bugün oğlumun idrar kaçırma şikayeti ile gittiğimizde hocamla tanışmak kısmet oldu. Öncelikle kendisi çok ilgili, nezaketli, çocukla ve ebeveynle iletişimi kuvvetli işinin ehli bir hekim. Oğluma ve bana anlatarak bir tedavi uygulamaya başladık bugün. Hastaneye giderken çok gergin olan oğlum çıkarken çok mutlu ayrıldı. Kendisinden Allah razı olsun..

Meltem B. 
  08.01.2023

Kızımı merhaba kontrolleri için çok gittik. 2016 da oğlum doğdu ten rengi karaydı, çok ağlıyordu karaciğer değerleri yüksekti gitmediğimiz doktor kalmadı.hatta yeşil reçete başlayalım diyen bile oldu. Sonrasında Hulusi hocaya götürdük. Meğer tıkanıklık varmış ve tuvaletini yapamadığı için tüm sıkıntıları varmış. Acilen sünnet olması gerekiyor dedi hocamız. Son noktayı koydu nitekim bütün sıkıntılar ondan oluyormuş. İyi ki diyorum iyi ki yollarımız kesişmiş Hulusi hocamız ile.

Kenan G. 
  14.12.2022

Hulusi hoca dan çok memnunuz. Şu anda çocuğumuz 12 yaşında (Doruk) yaşıtlarına göre gayet sağlıklı ve bağışıklığı kuvvetli, uzun boylu ve normal kilolu. Bir sonraki çocuğum için de mutlaka Hulusi hoca'ya götüreceğim. Başka ilde olsam bile Hukusi Hoca dışında çocuk doktoru tercih etmiyorum.

Zeynep Ö. 
  15.06.2022

Kızım doğduğu günden beri 8 yıldır Hulusi hocama gidiyor. Muhteşem bir hekim ve muhteşem bir insan. Asla gereksiz ilaç vermez , çok kez ilaç vermeden tavsiyelerde bulunarak gönderdiği olmuştur. Ben tedirgin olsam da 2 -3 gün içerisinde sorunun çözüldüğünü görürüm. Harikasınız Hulusi hocam, iyi ki yolumuz sizinle kesişti.

Murat Y. 
  26.01.2022

Benim tanıdığım en iyi hocadır. Hiçbir zaman gereksiz ilaç vermez . Eğer bir teşhis konulacaksa mutlaka Hulusi Hoca görmelidir. Tecrübesiyle ve babacan tavırlarıyla verdiği güveni zaten hissediyorsunuz.

burçin i. 
  09.12.2021

ilk oğlumuzu vesile deniz çelik hocama götürdüğümüzde böbrek büyümesi teşhisi konuldu daha sonra hulusi hocamın yakın takipli hastası olduk o kadar korkmamıza rağmen içimizi rahatlatan ve her gittiğimizde herşeyine kadar inceleyip hatırlayan en güzel ilgili doktor gözünüz kapalı gitmenizi tavsiye ederim bu kadar ilgi ve hatırlayan başka doktor hatırlamam ve sürekli her gittiğimizde tek böbrek değil gelişiminden tutun idrar tahlili kan tahliline kadar incelemesi ayrı bir güven veriyor. Sağolun hulusi hocam :)

Fatma B. 
  08.12.2021

Oğlumda protein kaçağı vardı doktorumuz gayet ilgili ve açıklayıcı konuşmalar yaptı.Hastanede doktorların bu kadar kaliteli olması çok güzel fakat deskte işlem yapan sekreterya berbatlar1 saat içinde 4.000TL ödeme yapmışım faturayı ben istiyorum demeden vermedi. hiç bir yönlendirme bilgilendirme yapmadılar soru soruyorum yüzümüze bakıp cevap vermiyorlar tek kelime ile berbat o yüzden birdaki sefere başka hastene tercih edeceğiz hiç yakışmadı koruya

NURAY C. 
  10.02.2021

İlk defa kızımız 6 aylıkken idrar yolu enfeksiyonu şüphesiyle kendisine muayene olduk. Kızımızi tedaviden önce bizim korkularımız giderdi. Sorunun kaynağını tespit etmek için tüm tetkikleri eksiksiz uyguladı. Uzun yıllardan beri sahip olduğu tecrübesiyle önümüze ışık tuttu. Bizdeki emeğini, hakkını, burada 2 satıra sigdirmamizin imkanı yok. Kızım şu anda 5 yaşında ve hastalandigi zamanlarda, Hulusi hocaya gidiyoruz dediğimizde yüzünde güller açıyor :)) Mesleğini bu kadar özveriyle yapan başka bir çocuk doktoru tanımıyorum. İnşallah uzun yıllar başımızda olur.

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.