Preparation Class for Childbirth

Sevgili Anne;
Ebeveyn olmak, insan hayatında yaşayabileceği en harika deneyimlerden biridir. İçinizde yeni bir hayat taşıdığınızı ve onu dünyaya getireceğinizi bilmek, daha önce hiç hissetmediğiniz duyguyu ve heyecanı da beraberinde getirecektir. Bebeğiniz karnınızda gelişirken, vücudunuz da oluşan fiyolojik değişikliklerin yanında, duygu yoğunluğunuz da, bu yolculukta size eşlik edecektir. Dünyaya minnacık bir insan getirebileceğinizi düşünmek, onun içinizde gelişip büyüdüğünü hissetmek olağanüstü bir çoşkudur ve doğum doğanın en muhteşem tasviridir. Üremeyi sağlayan yaşam gücünün en üst noktasıdır. Doğanın diğer bütün eserleri doğum mucizesinin yanında sönük kalır. İşte siz ve bebeğiniz bu mucizenin tam merkezinde yer alırsınız, herşey sizin etrafınızda döner. Doğa bu büyük mucizeye sizi hazırlamak için, zihninizi ve bedeninizi çalıştırır.Siz bebeğinizle bu eşsiz yolculuğunuzu yaparken, biz “Koru Doğuma Hazırlık Sınıfı” ile zihninizin ve bedeninizin doğayla nasıl bir iş birliği yaptığını keşfetmenizi sağlayarak, sizi hayalinizdeki doğumuzu gerçekletirmeniz için hazırlayacağız. Doğuma hazırlık sınıfında, ekibine güven duyan bir tutumla yolculuğunuzu nazik bir şekilde tamamlamayı öğreneceksiniz.
Sevgili Baba;
Eşinizin ve bebeğinizin yaptığı bu yolculuk sürecinde onların yanındasınız ve en önemli destekcisi sizsiniz. Şevkatli ve sevgi dolu bir desteğin olduğunu bilmek, bebeğinizi ve eşinizi güvende hissettirecek, duygusal sağlığını koruyacaktır. Nasıl destek olacağınızla ilgili tereddüt yaşayabilirsiniz. Tereddütlerinizden arınmak ve bu muhteşem yolculukta bebeğinize ve eşinize refakat etmek istiyorsanız “Koru Doğuma Hazırlık Sınıfı”na katılarak, onlara iyi bir rehber olabilirsiniz.
HİSSEDİN;
BU ÖYLE MUCİZE Kİ AYNI VÜCUTTA
İKİ BAŞ, DÖRT EL, DÖRT AYAK,
İKİ FARKLI ATAN KALP VAR.
ÇÜNKÜ SİZ
ANNESİNİZ
Bir düşünün...
Bir yer ki herkes size ve doğumda yapacağınız işe saygı duyuyor. Sessice konuşuyor, yavaşca nazikce hareket ediyor. İçinizden geldiği gibi olma ihtiyacına özen gösteriyor ve siz doğumunuza eşlik eden hormonların dansını, beyninizin ve vücudunuzun uyumunu, bebeğinizin bu nazik yolculuk sonrası dünyaya gelmesini sevgiyle görüyorsunuz.
Biz koru doğum ekibi olarak, kadına ve doğuma duyduğumuz saygı çerçevesinde koşulları sizin için hazırladık.
Kimler katılabilir;
  • Sınıflarımıza 28 hafta üzeri anne&baba adayları kayıt yaptırabilirler.
  • Sınıflarımız en fazla 5 çiftten oluşur ve kapalı grup interaktif eğitimdir.
  • Her hafta bir ders işlenir, eğitim toplam 4 haftadan oluşur. (Ders süresi ortalam 3 saat)
  • Derslerin içeriği, teori, egersiz ve role-playlerden oluşur. (nefes ve derin gevşeme egzersizleri)
  • Dersler anne ve bebeği, babanın rehberliğinde nazik bir doğuma hazırlamak için planlanmıştır.
  • Anne adayları derslere eşleri ya da doğumda yanında olmasını istediği kişi ile katılabilirler. (tercihan eşlerle katılımın olması)
 

Eğitmenler: Ebe.Özgül KALKIR,  Hem.Eda Cur PEKESEN, Uzm. Ebe. Esra YÖRÜK

Bilgi İçin;
Hem. Eda CUR PEKESEN
G.0536 313 00 56