Meme Sağlığı Mükemmeliyet Ünitesi

Meme Sağlığı Mükemmeliyet Ünitesi

Dünyada her yıl yaklaşık iki milyon kadına meme kanseri teşhisi konulmaktadır. Ülkemizde meme kanseri yılda 20 bin kadının yaşamını etkileyen en önemli kadın kanserlerindendir. Dünyada ise yılda yaklaşık 2 milyon kadına meme kanseri teşhisi konulmaktadır.

Meme kanseri günümüzde artık 30’lu yaşlarda dahi görülmeye başlanmıştır. Her 8 kadından birinde meme kanseri görülüyor. Kadınlarda görülen kanserlerin yüzde 25’ini meme kanseri oluşturmaktadır. Tüm kanserlerin de yüzde 12’si meme kanseridir.

Tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanseri de erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir bir hastalıktır. Kanser yayılmadan tedavi edildiğinde tamamen tedavisi mümkün olmaktadır.

Meme Kanseri Tedavi Yöntemi Nedir?

Meme kanserinde hastalığın evresi tedavi yöntemini de belirler. Cerrahi tedavi en önemli ve öncelikli tedavi yöntemidir. Günümüzde meme cerrahi yöntemlerde de meme koruyucu önlemler ön plana çıkıyor. Erken tanı yapılmış vakalarda memede bir kayıp yaşanmadan, tümör çıkarılmakta ve meme kaybı da yaşanmamaktadır.

Meme kanseri tedavisinde ileri evrelerde ise memenin alınması söz konusu olabilmektedir. Ancak bu noktada da estetik plastik rekonstrüktif cerrahi ile kozmetik açıdan yeni bir meme yapılmaktadır.

Koru Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi’nde meme kanserinin yanı sıra memenin tüm iyi huylu hastalıklarının tedavisi uzman hekimlerce multidisipliner bir yaklaşımla gerçekleştirilmektedir.