Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmeti
Evde ve İş Yerinde Sağlık Hizmetleri

Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmeti

   

  Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri kapsamında yaş kalp hastalıkları ya da onkolojik hastalıklar nedeniyle sağlık kurumlarına gitmekte zorluk çeken hastalara muayene, tedavi, tahlil, tıbbi bakım ve rehabilitasyon işlemleri gibi hizmetler bulundukları ortamda verilir;

  Hastanemizde, Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri sürecinin eksiksiz şekilde ilerlemesi için modern ve çağdaş yöntemlerden yararlanılmakta, etik değerler gözetilmektedir. Evde sağlık (evde bakım) ekibi kendi branşlarında bilgi sahibi ve ihtiyaçları karşılayabilecek tecrübeye sahip, hastanemiz tarafından gerekilen özenle seçilmiş bireylerdir.

  Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

  Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmetleri avantajları arasında şunlar sayılabilir:

  -Kişilerin bulundukları ortamda (ev, iş yeri vb.) sağlık hizmeti almasını sağlar. Bu sayede tanıdığı bir ortamda hasta kendini daha güvende ve rahatlamış hissedeceği için tedaviye daha olumlu yanıt verebilir, hafızayı etkileyen durumlarda bu özellikle önemlidir.

  -Kişiye özel tedavi ve bakım sağlar. Kişiye özel bakım, hastanın kendisini rahat hissetmesi için gereken diğer önemli nedenlerden birisidir. Hasta bu sayede gerekli bakımı aldığından emin olmuş olur.

  -Yaşlılık, ağır hastalık ya da sürekli olarak devam eden bir durum nedeniyle sağlık kurumuna giderek tedavi olamayan hastalara, sağlık hizmetinin bulunulan ortamda sunulmasını sağlar.

  -Hastaların ve hasta yakınlarının, hasta bakımı hakkında ihtiyacı olan eğitimin verilmesini sağlar. Hasta yakınlarının sürece dahil olması aynı zamanda hem hastanın psikolojik ve sosyal yönlerden iyileşmesine olanak tanır, hem de hastanın yakınları hangi durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi oldukları için üzerlerindeki stres ve korku azalır.

  -Hasta ve hasta yakınları için zamandan tasarruf sağlar. Hasta yakınları hastaları hastaneye götürmek ve gerekli işlemleri sürdürmek için harcayacakları süreyi direkt olarak hastanın kendisine yöneltebilecekleri için iyileşme süreci kısaltılmış olur.

  -Yatağa tam ya da yarı bağımlı bireyler için sunulan sağlık hizmetleri ile hastaların temel ihtiyaçları giderilir ve öz bakım desteği sunulur.

  -Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmetleri avantajları arasında, hizmetin yakın bir denetim gerektirmesi dolayısıyla herhangi bir hastalık durumunda erken teşhis yapılabilmesi de bulunmaktadır.

  -Teşhis konulmasından kişinin iyileşmesine kadar geçen süreçte kesintiye uğramayan, yüksek kalite ve dünya standartlarında merkezi görevli hizmet sağlar. Yaşam kalitesinin önemli ölçüde artmasına yardımcı olur.

  -Sağlık hizmetlerinin dışında kalan zamanda yemek yemek, uyumak, sosyalleşmek gibi temel ihtiyaçlar için zaman kalacağından, hasta bağımsızlığını korumuş olur. Hastalarımızın hastalık ve/veya yaşlılık süreçlerini sevdikleriyle beraber geçirmesini sağlar. Yalnız kalacağından veya hareketlerinin kısıtlanacağından endişe duyan hastalarımız bu sayede kendilerini rahatta hissedeceklerdir.

  -Evde bakım hizmeti sayesinde tedavi daha hızlı sürede ilerleyebilir ve masrafları kısar.

  Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmeti Almak İstiyorum...

  Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmeti almak istediğini söyleyen kişi, hastanemizi telefonla arayarak veya bizzat müracaat edebilir. Çağrı merkezi görevlisi, evde sağlık hizmeti almak isteyen kişi ile görüşerek ilk bilgileri alır ve sunulacak sağlık hizmeti belirlenir. Hastanın evde bakım planı doktordan ve hastanın kendisinden alınan bilgilerle oluşturulur; bu planlar kişiye özeldir ve oluşturulurken hasta ve hasta yakınlarının istekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Hasta için oluşturulan plan doğrultusunda da hastaya hizmet için hekim veya hemşirelerden oluşan bir ekip yönlendirilir, rapor ve reçete işlemleri de Evde Sağlık (Evde Bakım) hizmeti kapsamında halledilebilmektedir. Her hastamız için mümkün olan en iyi kalite hizmeti vermek istediğimiz için standartlarımız daima yüksek, personellerimiz akıllı ve hızlıdır; sağlığınız ve güvenliğiniz ekibimizin birinci önceliğidir. Gerektiğinde sağlanan hasta nakil araçları hem hasta gereçleri hem de personel açısından yeterli donanıma sahiptir.

  Evde Hekimlik Hizmetleri Nelerdir?

  Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri arasındaki hekimlik hizmetleri, kişilerin bulundukları ortamda ilgili branş hekimi tarafından muayenesinin yapılmasıdır. Bu muayenelerde hekimin istediği tetkikler hemşire tarafından alınır ve sonrasında tetkik sonuçları ilgili hekim tarafından incelenir. İncelemeler sonucu uygun, kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur; bundan sonra tedaviyi uygulamaya geçilir. Her hastanın ihtiyaçları değişik göstereceğinden, ihtiyaçlar halinde doktor ziyaretleriyle sağlık hizmetleri yerine getirilir. Alanında uzman hekimler tarafından hastanın kronik hastalıkları ve mevcut sağlık durumu yakından takip edildiği için, olası riskler erkenden tespit edilebilir ve gerekli önlemlerin alınması sağlanır. Bu sayede hasta ve hasta yakınlarının içi daha rahat olur. Çağdaş, ulaşılabilir ve eksiksiz hizmet bütün doktorlarımızın amacı olduğundan, hasta ve hasta yakınları için her zaman en uygulanabilir tedavi aranmaktadır.

  Evde Hemşirelik Hizmetleri Nelerdir?

  Evde Hemşirelik Hizmetleri, hastanın durumunun alanında uzman hemşireler tarafından kendi yaşam alanı içerisinde gördüğü bakımların tümüne verilen isimdir. Hemşire, bir doktorun hasta için reçete ettiği tedavi veya tedavileri uygulamakla yükümlüdür. Yarı ya da tam yatağa bağımlı, temel ihtiyaçlarını gideremeyen hasta kişi ihtiyaçları doğrultusunda kısa (saatlik, günlük gibi) veya uzun (haftalık, aylık gibi) süreli olarak hemşirelik hizmeti alabilir.

  Bir hemşire ilk ziyaretinde hasta ve yakınlarına bilgi verir ve bir sonraki ziyareti kararlaştırır, hemşirelik sürecinde yapılacakları açıklar, kayıt tutar ve genel olarak hasta ve yakınlarını kendilerini güvende hissettirmeye yardımcı olur. Bunların dışında hastaya rutin olarak pansuman yapabilir, hasta bir solunum cihazına veya sondaya bağlıysa bu cihazların bakımını veya değişimini gerçekleştirebilir, hastaya hareket halinde kalmasını sağlamak için ev içinde yürüyüşler veya hareketler yaptırabilir ya da hasta yatağa bağımlıysa yatmaya bağlı yaraların oluşmaması için pozisyon değiştirme uygulayabilir. Hemşireler hızlı karar verebilen, problemlere farklı çözümler getirebilen, danışmanlık rolü oynayabilen ve acil durumlarda sakinliğini koruyarak hasta ve hasta yakınlarının streslerinin kontrol altına alınmasını sağlayabilen görevlilerdir. Bu yüzden Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri kapsamında sizin için çalışan bir hemşire, hasta bireyin fiziksel ve ruhsal olarak iyileşmesinde büyük bir rol oynamaktadır.

  Evde Sağlık Hizmetleri Nelerdir?

  Evde Sağlık Hizmetleri genel olarak evde doktor hizmetleri, evde hemşirelik hizmetleri, evde hasta bakıcı hizmetleri, evde yara bakımı hizmetleri, evde laboratuvar ve Check-Up hizmetleri ve evde fizik tedavi hizmetleri gibi ana başlıklar altında incelenebilir.

  Hastanemizde genel sağlık hizmetleri paketi, kardiyoloji paketi, Covid 19 bakım paketi, danışmanlık hizmetleri paketi, Check-Up paketi, yenidoğan paketi ve anne bakım ve emzirme desteği hizmetleri profesyonel, işine ve ilgilendiği hastalara gereken saygıyı gösteren, sorumlu ve güler yüzlü bir ekip yoluyla kurumumuz tarafından sağlanmaktadır.

  Evde Genel Sağlık Hizmetleri Paketi

  Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri arasında en başta doktor muayenesi, rutin kan tetkikleri, tansiyon ve nabız ölçümleri gelmektedir. Yapılan bu muayene ve tetkikler sonucunda uygun görüldüğü takdirde enjeksiyon işlemleri ve serum/intravenöz infüzyon işlemleri hemşireler tarafından gerçekleştirilebilir. Eğer kan tahlilleri doktor tarafından belirli aralıklarla istenirse, hemşire kan alma hizmetini ev veya iş yeri ortamında uygulayarak testleri laboratuvara gönderir. Pansuman ve aşı uygulamaları da aynı zamanda ev veya iş yerinde uygulanabilir.

  Bir hekim eşliğinde prostat hastalığı, idrar örneği toplama veya idrar çıkışını takip etme nedeniyle sonda takılabilir, bu sondanın değişimi veya bakımı da hemşireler tarafından uygulanabilir. Eğer ki hastaya trakeostomi işlemi uygulandıysa kanül değişimi, port kateter uygulandıysa iğnenin değişimi ve pansumanı yine hemşireler tarafından gerçekleştirilir.

  Bir radyoloji uzmanı tarafından Portable USG ile röntgen çekimi veya görüntüleme sağlanabilir, bir kardiyoloji uzmanı eşliğinde Portable EKG ile hastanın kalp atış ritmi görüntülenebilir.

  Evde ve İş Yerinde Kardiyoloji Paketi

  Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri Kardiyoloji Paketi kapsamında kardiyoloji muayenesi, EKO, EKG, kan tetkikleri ve idrar tetkiklerini uzman kardiyolog ekibimizle uygulamaktayız. Muayene uzman bir doktor kontrolünde uygulanmaktadır. Fiziksel muayenenin yanı sıra hastanın şikâyetleri, sigara ve alkol tüketimi, aile faktörü, hareket durumu ve kilosu seans sırasında değerlendirilmektedir.

  EKO ve EKG, kalbin fonksiyonlarının görülmesi açısından çok önemlidir ve kırk yaşını geçmiş olan tüm bireyler için önerilmektedir. Evde yapılan EKO ve EKG testleri sayesinde hasta, hastaneye giderek risk altına girmeden ritim bozuklukları, kasılma sorunları, yüksek tansiyon, kapak veya damar hastalıklarının tanısı gibi önemli konularda bilgi sahibi olabilir ve uygun tedaviye en kısa zamanda ulaşabilir.

  Kan ve idrar tetkikleri rutin olarak doktor uygun gördüğü sürece hemşirelerimiz tarafından uygulanmaktadır.

  Evde Yenidoğan Paketi

  Evde Yenidoğan Paketi, doğum sonrası eve gelmiş ve ne yapacağı konusunda heyecan yaşayan veya yardıma ihtiyaç duyduğunu hisseden, doğum sonrası dinlenmesi gereken veya prematüre doğmuş bir bebek konusunda profesyonel destek almak isteyen annelerin taleplerini karşılamaktadır. Yenidoğan evresi yaşamın ilk ayını kapsayan çok hassas ve önemli bir dönem olduğundan, servislerimiz daimi bir gelişme ve yenilenme içerisindedir.

  Kurumumuzda Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri kapsamında pediatri muayenesi ile bebeklerin fiziksel gelişimleri izlenmekte ve hastalıklar teşhis edilebilmekte, anne bakım ve emzirme desteği ile yeni bebek sahibi olmuş annelerin stresi azaltılmaktadır. Bunların yanı sıra göbek bakımı, bebek banyosu ve bebek alt bakımı, işitme testi ve rutin kan tetkikleri hizmetlerimizle çağdaş ve kaliteli bir kurum olarak karşınızdayız.

  Covid 19 Evde Bakım Paketi

  Bu paket kapsamında göğüs hastalıkları muayenesi, rutin kan tetkikleri, Covid 19 Antikor testi ve Covid 19 PCR testi uygulanmaktadır. Antikor testi sonucunda uzmanlar vücuttaki bağışıklık sisteminin tehditleri algıladığı ve bu tehditlere karşı aldığı önlemleri görmeye yardımcı olduğu için standarttır.

  Evde ve İş Yerinde Check-Up Paketi

  Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri Check-Up Paketi kapsamında dahiliye muayenesi, ultrason, rutin kan tetkikleri ve EKG hizmetleri verebilmekteyiz. Günümüzdeki bilimsel gelişmeler ışığında birçok hastalıkta erken tanı konulabilmekte ve tedavi uygulanabilmektedir. Hastanemizde de laboratuvar, radyolojik incelemeler ve EKG gibi hizmetler evinize işinde uzman ekipler getirilerek ihtiyaç sahibi hastalarımızın işleri kolaylaştırılmaktadır.

  Dahiliye muayenesi kapsamında üst ve alt solunum yolu hastalıkları, tansiyon, enfeksiyon hastalıkları, diyabet, tiroit, sindirim sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları ve kan hastalıkları gibi birçok alanda hasta bulunduğu yerden yardım alabilmektedir. Erken teşhisin önemli olduğu bu gibi durumlarda hasta kişinin hastaneye gitmeden kontrol edilmesi büyük bir avantajdır. Ultrason muayeneleri bir radyoloji uzmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Evde Danışmanlık Hizmetleri

  Hizmetlerimiz arasında emzirme danışmanlığı, bebek bakım danışmanlığı, yenidoğan muayene paketi, hemşirelik hizmeti ve özel sağlık destek personeli hizmetleri bulunmaktadır.

  Evde emzirme ve bakım danışmanlıkları, anne ve yenidoğan arasındaki doğal bağ kurulana kadar yaşanabilecek herhangi bir sıkıntıyı gidermek ve anneyi rahatlatmak adına önemli bir görevdir. Emzirme ve yenidoğan bakım danışmanlığı kapsamında ağrılı emzirme, yenidoğan emzirme reddetmesi sorunu, sütün az gelmesi sorunu, süt sağma, birden fazla bebeği emzirme, vücut ve göbek bakımı, bebeği tutma, ilk banyo gibi konularla uzman kişiler tarafından annelere yol gösterilmektedir. Yenidoğan 5. gün muayene paketi içerisinde uzman hekimler tarafından yapılan muayeneler ve rutin kan tetkikleri bulunmaktadır. Personelimiz yenidoğan muayenesi kapsamında bebeğin fiziksel muayenesinin yanında sizi ve doğum hikâyenizi dinler, alışkanlıklarınızı gözlemler ve size özel bebek destek programları oluşturur.

  Evde Sağlık (Evde Bakım) Hizmetleri kapsamında aynı zamanda hemşirelik ve özel sağlık destek personeli hizmetleri de 24 saat boyunca hizmetinizdedir, bu sayede kendinizi daima güvende hissedebilirsiniz.

  Koru Ankara Hastanesi Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmetleri Ulaşım

  Koru Ankara Hastanesi Evde Sağlık (Evde Bakım)  Hizmetleri ulaşım bilgileri için bize 0312 911 77 77  / 0535 106 73 49 numaralı hatlarımızdan ulaşabilirsiniz.

  "Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."

  MustafaEMEKLİCE
  Evde ve İş Yerinde Sağlık Hizmetleri

  Dr.

  Mustafa EMEKLİCE

  Koru Ankara Hastanesi