Doğum Paketi

Doğum Paketi

DOĞUM PAKETİ (ANKARA HASTANESİ)

EV ORTAMINDA DOĞUM PAKETİ 

SUDA DOĞUM PAKETİ 

DOĞUM PAKETİ

PLUS DOĞUM PAKETİ 


16. hafta öncesi doğum paketi 

•     Gebeliğin başlangıç haftasından itibaren 16. haftasına kadarlık süreyi kapsar
•     2'li tarama, 4'lü tarama, şeker yüklemesi ve NST’ler
•     Kadın doğum doktorumuz tarafından istenen gebelik rutinleri (labaratuvar testleri)

16. hafta sonrası doğum paketi 

•     Gebeliğin 16. haftasından itibaren doğum gerçekleşene kadarlık süreyi kapsar 
•     4'lü tarama, şeker yüklemesi, hormon analizleri ve labaratuvar testleri ve NST’leri içerir.
•     Doğum (normal ve sezeryan)
•     EPİDURAL
•     1 gecelik yatış + refakatçi
•     Bebeğin doğum salonunda yapılan ilk muayenesi, topuk kanı ve aşısı
•     Bireysel 3 bölüm (Paket satışının ilk haftası )
     - Emzirme danışmanlığı
     - Psikolog muayenesi
     - Diyetisyen muayenesi
     - Diş muayenesi
•     Kapı süsü ve lohusa şerbeti 
•     Gebe okulu (ücretsizdir)
•     Bebeğin 0 yaşından 14 yaşına kadar Pediatri Polikliniğinde  % 20 indirim
•     (SGK anlaşmalı tüm hekimler pakete dahildir)
•    Yeni Doğan Yoğun Bakım servisi SGK anlaşmalıdır. Fark ödenmez

Ankara Hastanesi Doğum Paketleri 👇Ayrıntılı Bilgi ☎️0542 329 09 68

 

DOĞUM PAKETİ (Sincan Şubesi) 

EV ORTAMINDA KAPSAMLI DOĞUM PAKETİ

EV ORTAMINDA DOĞUM PAKETİ 

SUDA DOĞUM PAKETİ 

KAPSAMLI DOĞUM PAKETİ 

STANDART DOĞUM PAKETİ

16. hafta öncesi doğum paketi 

•     Gebeliğin başlangıç haftasından itibaren 16. haftasına kadarlık süreyi kapsar. 
•    2'li tarama, 4'lü tarama, şeker yüklemesi 
•     NST  (Hekimin gerekli gördüğü sayıda )
•     Kadın doğum doktorumuz tarafından istenen gebelik rutinleri 

16. hafta sonrası doğum paketi 

•     Gebeliğin 16. haftasından itibaren doğum gerçekleşene kadarlık süreyi kapsar. 
•     4'lü tarama, şeker yüklemesi, laboratuvar testleri (tam idrar tahlili, hemogram, idrar kültürü, tsh) 
•     NST  (Hekimin gerekli gördüğü sayıda)
•     Doğum (normal ve sezeryan)
•     1 gecelik yatış + refakatçi
•     Bebeğin doğum salonunda yapılan ilk muayenesi, topuk kanı ve aşısı
•     Yenidoğan işitme tarama testi (TABR Testi)
•     Doğum sürecinde; 
     - Emzirme eğitimi 
     - Psikolog danışmanlığı 
     - Diyetisyen hizmeti 
     - Hasta odası kapı objesi ve anneye Loğusa şerbeti ikramı
•     Gebe okulu ücretsizdir.
•     Bebeğin 0- 6 yaş arasında çocuk takibinde ayaktan tedavilerde % 20 indirim uygulanacaktır.
•     Yeni Doğan Yoğun Bakım servisi SGK anlaşmalıdır. Fark ödenmez.

Koru Hastanesi Suda Doğum

Suda Doğum Ünitesi. 

Doğum Sürecinizde Doğum Paketlerimizle Yanınızdayız   

Sağlıklı bir  nesil, sağlıklı bir gebelik ve doğum ile mümkün olabilir. Bizler bu sorumlukta sizlere en iyi sağlık ve doğum hizmetini sunmayı hedeflemiş durumdayız.

Doğum  her anne, her aile için özel bir süreçtir. Bu anlamda sizin için özel olarak tasarlanmış doğum odalarımızda güvenliğiniz, konforunuz, iyi bakım almanız için her türlü detay düşünülmüştür. Ankara Hastanesi doğum odaları -1. kat doğum alanında bulunmaktadır ve bu odalarımızın çoğu ışık alan suit odalardır. Doğum için tasarlanmış özel yatakları ve konforu ile anne ve bebeği güvende tutan bir otam sunulmaktadır.

Uzun bir süredir uyguladığımız ev ortamında doğum konseptinide artık paketlerimize dahil ederek yeni bir dönem başlatıyoruz. Hastanemiz 17. katında bulunan yaklaşık 200 metrekarelik bir alan içerisinde planlanmış odalarımızda bir ev ortamının konforunu sunuyoruz.
Tamamen size ait , istediğiniz şekilde oluşturulacak bir ortamda , bu özel zamanınıza şahitlik etmesini istediginiz sevdiklerinizle doğum yapma imkanı sunmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Hayatınızda sadece bir kaç kere yaşayacağınız , bu özel ve olağanüstü sürecinizi, doğum sürecinizi sizin için daha keyifli hatırlanabilir kılmak bizim için de oldukça önemlidir.

Ev Ortamında Doğum  ile size yeni bir anlayış ve ortam sunmaktadır. Anne adayı ve ailesi için hem konforu hemde anne bebek güvenliği önde tutan bu ortamda doğum süreciniz geçirmeye karar verdiğinizde önceden ortamı görmek ve detayları konusmak için ziyaret edebilirsiniz. İyi bir doğum deneyimi sizin kadar bizleri de mutlu edecektir. Bunun için her çabayı gösteren ve her detayı düşünen Doğum anlayışında ev ortamında doğum ile hem evinizdeki kadar rahat bir ortamda doğum sürecimizi geçirirken hemde hastane içinde güvende kalmanızı sağlamak bir ayrıcalık olacaktır.

Bu ortamı size sunmaktan büyük mutluluk duyuyor ve birlikte sağlıklı keyifli doğum süreçleri geçirmeyi diliyoruz.

Çocuğunuzun doğumu, hayatınızın en önemli deneyimlerinden biri olacaktır. Bu süreçte Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği olarak tıbbın her alanında önde gelen uzmanlarımızla, üst düzey teknoloji ve donanımımızla yanınızdayız. 

Kliniğimizde, deneyimli perinatoloji (yüksek riskli gebelik) ekibimizle de doğum öncesi bebeğe yönelik tanı ve tedavi, yüksek riskli gebeliklerin izlem ve tedavisi, genetik hastalıkların tanı ve danışmanlığı gibi bir çok alanda hizmet verilmektedir. Gebelik ve yüksek riskli gebelik izlemini güncel tıbbi yaklaşımlar ve öneriler çevçevesinde sunulurken, anne adaylarımızın ve ailelerinin sıcak, samimi bir ortamda, şefkatli bir doğum, yüksek kalitede anne, fetüs/yenidoğan bakımını ve hizmetini sunmaya adanmış bir hizmet anlayışı ile karşılaşacaksınız.

GEBELİK VE DOĞUM HİZMETLERİ 

Gebelik izlemi:

Kliniğimizdeki hekimlerimiz sizi ve bebeğinizi en iyi şekilde izleyecekler ve gereken tüm önerileri, yaklaşımları gebelik haftanıza uygun şekilde belirleyeceklerdir. Kliniğimizde deneyimli perinolji uzanlarının varlığı gebelik takibinde yüksek riskli gebelik izlemi açısından oldukça önemlidir. Tüm hekimlerimiz yüksek riskli gebe yönetimide deneyimlidir perinatoloji uzmanları ile işbirliği içinde çalışmakta ve anne ve bebek güvenliği açısından üst düzey hizmet sunmaktıdır. 

Gebelik izleminde genellikle 3 ayda yapılan ilk başvuruda anne adayının öyküsü alınır, anne ve bebeğe yönelik muayene yapılır, gerekli testler istenir ve bilgi verilir.

Öykü alınması (kişisel bilgiler, tıbbi özgeçmiş, gebelik geçmişi)
Muayene: Kilo, tansiyon, ultrasonografi ile gebeliğin doğrulanması ve günleme
İlk gebelik rutin testleri: kan grubu, kan sayımı, biyokimya, idrar testleri, enfeksiyon belirteçleri ve gerekli diğer testler 

Gebelikle ilgili anne ve/veya bebeğe ait risk belirlenmesi 

Takip süreci ve gebelikle ile ilgili ilk bilgiler (gebelikte önerilen testler, günlük yaşam, beslenme, seyahat, eksersiz, cinsel yaşam vs) 11-14 hafta arasında yapılan gebelik muayesinde anne ve bebeğin değerlendirilmesinin yanı sıra Down Sendromu Tarama Testleri hakkında bilgi verilir ve isteğe göre testler uygulanır.

Kliniğimizde riskli anne izleminin yanısıra fetal ulrtasonografi ve fetal girişimler konusunda oldukça deneyimli perinatplolar ile çalışmaktayız ve tüm hekimlerimiz riskli gebelik izlenimi konusunda perinatoloji uzmanları ile işbirliği içindedir. 

Detaylı ultrasonografi incelemesi bebeğin yapısal sorunlarını incelemek için yapılır. Bebeklerin tümü ne yazık ki sağlıklı olmaz. Yaklaşık %3-4 bebekte hayatını tehdit eden ağır fiziksel yapısal sorunlarla karşılaşılırken, % 11-14 bebekte önemsiz hayatını tehdit etmeyen yapısal anomaliler bulunabilir. Gebeliğinizin 18-22 haftası arasında detaylı ultrasonografik inceleme için bir öncelikli olarak bir perinatoloji (yüksek riskli gebelik) uzmanına bebeği incelemesi önerilecektir. 

Şeker Yükleme Testi: 

Süregelen tartışmalar sizde kaygı ve belirsizklik yaratsa da gebeliğin 24-28 haftası arasında gebeliğe bağlı şeker hastalığının taraması için test önemlidir. Yapılmasında fayda olduğu tanı koyulduğunda çoğu kez diyetle tedavi edidiği ve bebek sağlığına katkıları olduğu kanıtlanmıştır. Risk faktörü olan hastalarda bu test gebeliğin başında da yapılabilir. 

Bebeğin Büyümesinin ve Genel Sağlık Durumunun Takibi: 

Risk durumunuza ve bebeğin gelişim ve sağlık durumuna bağlı olarak değişecek aralıklarla sizi takiplere çağıracağız. Her gelişinizde tansiyon ölçümü, kilo takibi, ultrasonografi ile fetusun izlenmesi gibi standart incelemeler yapılabileceği gibi, durumunuzun ya da gebelik haftanızın gerektirdiği kan tetkikleri, NST incelemesi, ve diğer fetal incelemler yapılabilir. 

Yüksek Riskli Gebelikler

Bölümümüzdeki hekimlerin tamamı, alanlarında uzman ve kompleks gebeliklerin yönetiminde deneyimli kişilerdir. Ebelik ve hemşirelik hizmetlerimiz riskli gebelikler alanında deneyimli ve sürekli hizmet içi eğitimlerle desteklenmektedir. 

Gebeliğiniz Esnasında

Bazı kadınlar  gebelik komplikasyonu yaşayabilir ve daha yakından izlenmesi gerekir. Gebeliğinizde yaşayabileceğiniz böylesi bir durumda hastanemiz anne adaylarımız için rahat ve destekleyici çevrede kapsamlı tıbbi ve  ebelik/hemşirelik bakımı hizmeti sunmaktadır.

Perinatal Merkezi

Perinatal Merkezimiz fetal tanı ve danışmanlık için kabul görmüş bir kuruluştur. Merkez, fetusta genetik veya anatomik bir doğum kusuru tespit edildiğinde, aileler için multidisipliner bakım sağlar. Fetal ve pediyatrik uzmanlardan oluşan çekirdek bir ekip, bebeğin doğumundan önce, doğum sırasında ve doğum sonrası hizmetleri koordine eder. Gerektiğinde ek uzmanlar hazırdır. Bu çok disiplinli yaklaşım, tümüyle koordine edilmiş ve kapsamlı bir bakım planına aşağıdakiler dahil edilmiştir:

• İleri Düzey Ultrasonografik Değerlendirme (genetik ve yapısalkusurların incelenmesi)
         11-14 hafta detaylı ultrasonografi
         18-22 hafta detaylı ultrasonografi
         Genetik sonogram (Down Sendromu ve diğer kromozamal risklerin incelenmesi)
• Maternal ve Fetal Doppler (kan akımı) ölçümleri
• Fetal ekokardiyografi (Fetal kalbin değerlendirilmesi)
• Down sendromu tarama testleri (isteğe bağlı testlerdir, ikili, dörtlü, kombine testler vs)
• Koryon Villus Biyopsi (CVS): Plasental biyopsi (genetik, metabolik hast.)
• Amniyosentez: Amnion sıvısının alınması (genetik, metabolik hast)
• Kordosentez: Fetal kan örneği alınması (genetik, metabolik hast.)
• Fetal cerrahi girişimler (Anne karnındaki bebeğe yönelik işlemler: katater uygulama, fetal kan transfüzyonu, sıvı alma-verme-değişimi, fetal biyopsiler)

DOĞUM HİZMETLERİMİZ

Doğumdaki ana yaklaşımımız mümkün olduğunda doğal seyrinde, az müdahele edilen bir normal doğum ve tıbbi gereklilik durumlarında sezaryen yapılması şeklinde söylenebilir.

Sağlıklı, doğru ve iyi bir doğum hizmeti almanızda doğum öncesi/doğum/doğum sonrası eğitim hizmetlerinden faydalanmanız oldukça önemlidir. 

Doğum Öncesi, Doğum ve Doğum Sonrası Eğitim Programlarımız ebelik/ hemşirelik eğitimleri ve bakımları, aile merkezli bakım

Ailenin yenidoğanın bakımına aktif katılımını kuvvetle desteklemektedir. Bebeğinizle doğduğu andan itibaren gündüz ve gece boyunca aynı odada kalmanızı destekliyoruz. 

Ebelik/ Hemşirelik Bakımı

Ebelik ve hemşirelik personeli, doğum öncesi, doğum  ve doğum sonrası birimler, bebek ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi  de dahil olmak üzere tüm doğum birimlerimizde sürekli olarak bulunur.

Doğum Öncesi, Doğum ve Doğum Sonrası Eğitim Programlarımız

Sağlıklı bir gebelik, hayal ettiğiniz gibi ve güvenli bir doğum gerçekleştirmeniz, doğum sonrası süreçlerde  gerek siz, gerek aileniz için bebeğinizin beslenmesi ve bakımında etkin rol alabileceğiniz eğitim sınıfları oluşturduk.

👇Doğum Paketleri Ayrıntılı Bilgi


☎️0542 329 09 68

Bilgi Formu