Ortopedi ve Travmatoloji

KORU HASTANESİ ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KLİNİĞİ HAREKET HAYATTIR

Çağımız  insanı modern ve çağdaş  şehir yaşamı içerisinde  günlük hayatta bir çok ortopedik rahatsızlık  ve hastalıkla karışılaşmaktadır.Bu  hastalıkların tedavisi ekip çalışmasıyla koordineli ve güncel tedavilerle yapılmalıdır.

Aktif ve daha hareketli yaşam sonucu bu tip olaylar travma; düşme, spor yaralanması, iş kazası veya trafik kazası olarak karşımıza çıkar. Meydana gelen hasar, travmanın şiddetine göre, basit bir yumuşak doku ezilmesinden büyük kemiklerde parçalı kırıklara kadar oluşabilir

Travma geçirmiş bir hastayı tedavi edebilmek iyi bir donanım, ciddi bir organizasyon ve ekip çalışması gerektirir. Hastanemizin ortopedi ve travmatoloji uzmanları ve acil servis ekibi bu tip acil travmalara ekip olarak hazır bulunmaktadır. Travma hastasının karşılanması ve ilk müdahalelerinin ilgili uzman ve deneyimli bir ekip arafından yapılması hayati önem taşımaktadır.Kırıkların tedavisinde yaklaşım ve ameliyat yöntemleri sürekli yenilenmektedir.Yeni gelişen teknikleri tecrübeli ekibimiz  takip ederek ,teknolojik gelişmeler paralelinde devamlı olarak daha iyi, daha modern ve daha az girişimsel tedavi yöntemi ve gereçleri geliştirilmektedir. Amacımız bizlere başvuran  hastayı en kısa sürede ve sorunsuz olarak  mutlu bir şekilde günlük yaşamına döndürmektir. Kliniğimizde  tedavileri yapılacak hastalıklar:

Artroskopi ve Spor Yaralanmaları (Diz-omuz,ayak bileği)

Daha çok sportif yaralanmalar sonucu oluşan sorunların Artroskopik diz ameliyatları ;  Dizde menisektomi veya meniskus tamiri, artroskopik ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, iç-dış yan bağ ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstürüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında, artroskopik mikrofraktür, nanofraktür. Bu yaralanmaların tekrarlarında rekonstriksiyon  ve ameliyatları.
Omuz bölgesinde artroskopik olarak; omuz çıkığında; artroskopik bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, omuz eklem osteoartriti, labral yırtık eksizyonu-tamiri, kıkırdak ameliyatları ve rotator cuff tamiri  ve tüm bu hastalıkların başarısız  sonuçlanmış sonuçlarının reviz yonu yer almaktadır.

Son yıllarda kas,tendon ve kıkırdak hasarlarında biyolojik yöntemler önplana çıkmıştır.Bu tedavilerden en etkin ve bilimsel ve klinik deneyim  olarak olumlu sonuçları olan PRP tedavisi ;hastanın kanı alınarak santrifüj sonrası konsantre edilerek plasması be iyileşmeyi sağlayan pıhtılaşma hücreleri kas tendona veya ekleme yapılarak hastanın hasarlı dokusu tedavi edilmektedir.Kliniğimizde bu uygulama düzenli yapılmaktadır.

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi

Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi  .Ayak deformiteleri(halluks valgus ,halluks rigitius.epin kalkanei(topuk dikeni))ile ilgilenmektedir.

Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi  .Ayak deformiteleri(halluks valgus ,halluks rigitius.epin kalkanei(topuk dikeni))ile ilgilenmektedir.

Artroz (kireçlenmeler)

Yaş grubu ileri hastalarda  dizlerde  gelişen artroz (kireçlenme) teşhisi ile diziçi enjeksiyonlar,PRP ve diz protez ameliyatları

Kalça ekleminde bozulma sonucu  koksartroz tedavisi, kalça-diz protezleri, protez enfeksiyonu ve protez gevşemelerinde revizyon ameliyatları ve bu hastalıkların  sonrası rehabilitasyon uygulamaları  yapılacaktır.

Travma sonucu  kırıklar

Düşme trafik kazası ,spor yaralanması sonucu her yaş grubunu ilgilendiren ekstremite  kırıkların tedavisi travma tecrübesi ile tedavisi ve rehabilitasyonu.

Omurga Cerrahisi (Spinal cerrahi)

Omurgada doğuştan veya sonradan oluşan; skolyoz, kifoz (kamburluk)  Schuermann Kifozu, spondilolistezis, spinal stenoz, omurga yaşlanması sorunları, , osteoporoza(kemik erimesi), kırıklar, çıkıklar omurga yaralanmaları ve omurga enfeksiyonları Omurga Cerrahisi’nin ilgilendiği alanlardan bazılardır.

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi

Çocuk hastaların doğumsal kalça çıkığı, PEV (çarpık ayak), serebral paralizi, doğumsal deformiteler, düz tabanlık, tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının ve yumuşak doku yaralanmalarının takip ve tedavisi ile ilgilenmektedir.

Ortopedik Onkoloji

Tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere; ekstremitelerin  iyi huylu tümörlerinin medikal ve cerrahi tedavisi kliniğimizde tedavisi mümkündür.

Omuz ve Dirsek Cerrahisi

Omuz ve dirseğin artrozları, rotator kılıf hastalıkları ,yırtıkları, tekrarlayan çıkıklar, omuzda sıkışma sendromu,aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisi

Ekstremite Cerrahisi

Kol ve bacak kemiklerinin tarvma veya doğuştan olan problemlerinin  uzatma ameliyatları başta olmak üzere; kemik deformiteleri, kırık kaynamaması, kemik enfeksiyonları ve external fiksatör  uygulamaları...

Yaşlı hasta Kırıkları

Yaşlı hasta grubunun özellikle  düşme ve  travmalar sonrası tedavi gerektiren kırıkları tecrübeli ekibimiz tarafından gerek  içerden tesbit, gerek endoprtotezlerle tedavisi ve rehabilitasyonla bu grup hastaların normal aktiviteleri dönmeleri için tedaviler yapılacaktır.

El ve Üst Ekstremite Cerrahisi

Üst ekstremiteyi ilgilendiren akut yumuşak doku travmalarının ( tendon kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıplar)ı,tetik parmak ,karpal tünel sendromu dequervain tendiniti,dupuytren kontraktürü el, elbileği, önkol, dirsek ve kolda meydana gelen kırıkların tanı ve tedavisi yer alır.


checkclosehomecalendarphonephone-squarebarscaret-leftcolumnsenvelopeuser-mdbuilding-ohospital-ograduation-capbuildingstreet-viewenvelopecross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram