1992 - Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
1997 - Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tbc Uzmanlığı

1992-1993 Trabzon Beşikdüzü Sağlık Ocağı 
1993-1997 Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi
1998-2002 Sivas Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği
2002-2004 Sivas Numune Hastanesi 
2004-2020 Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
2022 Özel Magnet Hastanesi 

SARS-CoV-2 ve Akciğer Hastalıkları
Alerjik Rinit, Astım ve Alerji Testleri
KOAH
Pnömoniler
Akut Bronşit
İnterstisyel Akciğer Hastalıkları
Sarkoidoz
Uyku Apne Sendromu
Pulmoner Emboli
Solunum Yetmezlikleri
Tütün Bağımlılığı ve Tedavisi
Sigara ile ilişkili Akciğer Hastalıkları
Akciğer Kanseri
Bronkoskopi
Plevral Efüzyon Tanı ve Tedavisi
Torasentez, Plevral Sıvı Drenajı
Pulmoner Rehabilitasyon

Sigara Bırakma Hizmetleri Eğitim Sertifikası 
İş Yeri Hekimliği Sertifikası 
Nefes Koçluk Sertifikası 
TÜSAD ve TORAKS Derneği Üyeliği 

5 Adet Yorum

Burcu E. 
  16.10.2023

Değerli Amine hocama sonsuz tesekkür ederim. 13 ekim cuma günü mesaisi bittikten sonra son dakika gittim çok kötüydüm. Beni hemen kabul etti. Çok sevecen davrandı hiç acele etmeden şikayetlerimi dinledi... Küçük bebeğim olduğunu emzirdiğimi ve ilaç kullanmaktan kacındıgımı anlattıgımda emziren anneye uygun olarak tedavime basladı. Yaklasık 4 yıldır astım hastasıyım. Kaç doktora gittiysem şimdiye kadar hiç kimse böyle ne ilgilendi ne de dinledi. Tedavime Saygıdeger Amine Hocamla devam edeceğim gönül rahatlıgıyla.. Hocam çok kıymetlısiniz, beni o gün mesainizin bitmesine rağmen tedavi ettiğiniz için çok tesekkür ederim. Keşke hep sizin gibi kıymetli hocalarımızla karsılasabilsek. 2 günde toparlandım sayenizde. Minnettarım size...

Derya T. 
  12.10.2023

Merhaba Amine hanım bugüne kadar gördüğüm doktorlardan en iyileri arasında yerini aldı.ilgisi alakası çok güzeldi her yönüyle muhteşem bir doktor bugun tedaviye başladık p kadar çok ilgilendiki anlatamam göğüs hastalıkları doktoruna ihtiyacınız olursa Amine Seven hanımı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz çok teşekkür ederim Amine hanım

Adem G. 
  15.09.2023

Yıllardır kalitesini ve hizmetini taktir ettiğim Sincan koru hastanesi değerine değer katacak çok güzel bir transfer yapmış, kişiliği kadar doktorluğu da çok iyi olan Sayın Dr. Amine hocama hastalığım sürecinde destek ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim, muayenesi ve yönlendirmeleri sonucu yıllardır süre gelen alerjimi birlikte kontrol altına aldık ve şikayetlerimi tek tek yok ettik, meslek hayatında değerli hocama başarılarının devamını dilerim.

Zahide D. 
  14.07.2023

Merhaba ben Zahide Dilek Sincan Koru hastanesinden çok memnun kaldım..Annem 79 yaşında göğüs hastalıkları na gittik Uzman doktor Amine Seven hanım annemi itina ile muayene etti..Annem nefes alamıyordu yaptığı tedavi sonucunda 1 hafta sonra annem sağlığına kavuştu çok şükür..Dr Amine hanım a çok teşekkür ederiz.. Güler yüzü ilgi ve alakasina...Annem çok memnun kaldı tabiki annem sağlığına kavuştuğu için bizde öyle..Dr Amine hanım size çok teşekkür ederiz..

Dila T. 
  08.07.2023

Merhaba, 9 aydir gecmeyen oksurugum vardi. Farkli bolumlere farkli hastanelerede muayene oldum ancak fayda gormedim. Sevgili Amine hocam sayesinde bir şikayetim kalmadı. Tatli dili guler yuzlu haliyle ve muaye ederken sikayetlerimi sakince ve tam olarak anlatabilmeme firsat verdigi icin kendisine teşekkür ederim. Iyi gunler dilerim.

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.