Gamma-Knife

 

 

Kafatasını açmadan milimetrik boyuttaki kitlelerin bile adeta neşterle alınmış gibi yokedilmesini sağlayan Gamma-Knife cihazı ile çok başarılı beyin tedavileri yapılmaktadır.

Gamma-Knife cihazı, sadece beyin lezyonlarının tedavisi için geliştirilmiş az sayıda hareketli parçaya sahip üstün tasarımı sayesinde radyocerrahi yapan Cyberknife ve Truebeam gibi cihazlara göre daha keskin bir ışın oluşturabilmekte ve sağlam beyin dokusuna giden radyasyon dozunu altıda bire kadar azaltabilmektedir. Böylece beyin lezyonlarının tedavisinde kritik öneme sahip olan entelektüel faaliyetlerin zarar görmemesi sağlanabilmektedir.
 
Koru Hastanesi, uzman onkolojik cerrahi ekipleri, medikal onkoloji departmanı, dünyanın en ileri teknolojisine sahip cihaz parkı ve Onko'nun 25 yıllık deneyim katkısı ile kurulan radyasyon onkolojisi departmanı ile Türkiye'nin en iyi onkoloji merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Gamma Knife pantoserebellar köşe tümörleri, metastazlar, küçük veya orta boy meningioma, trigeminal nöralji hareket bozukluğu tedavisinde; psikocerrahiyi de içeren fonksiyonel nörosürurji alanlarında kullanılmaktadır.