17 Kasım Dünya Prematüre Günü

Koru Hastaneleri olarak dünyaya gözlerini erken açan, mücadeleleri anne karnında başlayan, her birinin ayrı kahramanlık hikayeleri olan prematüre bebeklerimizin gününü kutluyoruz.
 
Koru Ankara Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde, Doç. Dr. Didem ARMANGİL   yönetiminde  25 yatak sayımızla yılda ortalama 750 bebeği, Koru Sincan Hastanesi 18 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesinde, Doç. Dr. Serdar ALAN   500  prematüre bebeği annelerin sıcak kollarına teslim ettik.
 
Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz 24. gebelik haftasından itibaren; prematüre (erken) doğan, mekanik solunum desteği ihtiyacı olan, düşük doğum ağırlığı olan, çoğul gebelik sonucu doğan, gebelik haftasına göre doğum ağırlığı düşük veya fazla olan, zor doğum sonucu oluşan organ hasarı  riski yüksek olan bebeklere, yenidoğan sarılığı ve enfeksiyonu olan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır. Ünitemiz, hastanemizde doğan bebeklerin yanı sıra  dış merkezlerde doğup yoğun bakım ihtiyacı olan  yenidoğan  bebeklere de sağlık hizmeti vermektedir. Bu amaçla hava ve kara ambulans sistemleri ile işbirliği içinde hizmet sağlanmaktadır.
 
 
Koru Hastaneleri ,yenidoğan alanında güçlü sağlık kadrosu, özel eğitimli hemşireleri, teknik donanımı ve geniş mekanı ile 24 saat hizmet vermekte, ailelerin bilgilendirilmesi ve eğitiminde gerekli olanakları sağlamaktadır.

 

 

18.11.2017