Chat with us, powered by LiveChat

Yenidoğan Sünneti Klavuzu

YENİDOĞAN SÜNNETİ

Sünnet tüm erkek çocuklara uygulanması tavsiye edilen cerrahi bir işlemdir. Yeni doğan sünneti hastanemizde işin uzmanı olan hekimler tarafından yapılmaktadır. Koru Hastanesi Üroloji Kliniği olarak çocuğunuz doğduğunda onu muayene ediyor ve tıbbi bir engel yok ise sünnetini gerçekleştiriyoruz. Hastanemizde sünnet işlemi en sağlıklı yöntem olarak bilinen “klasik cerrahi sünnet” tekniğiyle yapılmaktadır.

SÜNNET İÇİN EN UYGUN ZAMAN

Sünnetin en uygun dönemi yeni doğan dönemidir.

AĞRISIZ VE KANAMASIZ İŞLEM

Yenidoğan sünnetin de ağrı ve psikolojik travma yoktur ve hemen hemen hıç kanama olmaz. Bunun yanı sıra sünnet sonrası antibiyotik ve ağrı kesici ilaç kullanımı yeni doğan sünnetinde gerekmemektedir.

ANESTEZİ ALMADAN SÜNNET İŞLEMİ

Yeni doğan sünneti anestezi verilmeden sadece 15-20 dakikalık kısa bir sürede sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

HIZLI İYİLEŞME

Sünnet sırasında kullanılan dikişler emilebilir olup tekrar bu dikişlerin alınmasına gerek kalmamaktadır. Sünnet sonrası iyileşme periyodu oldukça kısadır. Daha ileri yaşlarda yapılan sünnetlerde olduğu gibi gün aşırı pansuman gerektirmez. Çocuğunuzun göbeği düşmeden sünneti iyileşmektedir.

HASTALIKLARDAN KORUNMA

Sünnet ile erkek çocuklarında idrar yolu enfeksiyonu, penis kanseri riski ciddi oranda azalmaktadır.


checkclosehomecalendarphonephone-squarebarscaret-leftcolumnsenvelopeuser-mdbuilding-ohospital-ograduation-capbuildingstreet-viewcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram