KORU SAĞLIK GRUBU

Özel Koru Sincan Hastanesi

.

 

2011 yılında Balgat’ta faaliyetine başlayan Koru Hastanesi, 2012 yılı nisan ayında Sincan İlçemizde "Özel Koru Sincan Hastanesi" adıyla ikinci hastanesini hizmete açtı.

 

Özel Koru Sincan Hastanemiz 5 katlı binasında, toplam 81 hasta yatağıyla hizmet sunuyor. Hastanemizde 42 hasta yatağı, 18’i yenidoğan yoğun bakım olmak üzere 39 yoğun bakım yatağı ve 3 acil gözlem yatağı bulunuyor ve toplam 34 uzman hekim çalışıyor.

 

Genel Yoğun Bakım Ünitemiz 3. kademe yoğun bakım ünitesi özelliklerine sahip olup diyaliz hastaları da dahil olmak üzere yoğun bakım ihtiyacı duyan tüm hastalarımıza akademik kadrosu ile hizmet sunmaktadır. Kalp ve damar cerrahisi yoğun bakım ünitemiz hastalarına akademik kadrosu ile 7/24 hizmet sunmaktadır. Yeni doğan yoğun bakım ünitemiz 3. kademe yoğun bakım özelliklerine sahip olup bu alanda yoğun bakım hizmetleri sunmaktadır.

 

Özel Koru Sincan Hastanesi akademik ve etik ilkelerden taviz vermeyen tutumu, sağlık hizmetlerinde ileri teknolojiyi kullanarak nitelikli sağlık hizmeti sunma felsefesiyle Ankara’da sağlık hizmetleri sunumunda kaliteyi sürekli geliştirmeyi hedefliyor.

 

Hastanemiz yukarıda sunduğu hizmetlerinin yanısıra ; Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Dermatoloji, Genel Cerrahi, Ortopedi - Travmatoloji, Fizik Tedavi, Beyin Cerrahisi, Göz, Pediatri, Dahiliye, Kardiyoloji, Beslenme Diyetetik, Ağız ve Diş Sağlığı, Göğüs Hastalıkları ve Kadın Hastalıkları ve Doğum alanlarında da hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Ürolojik – Üro-onkoloji Ünitesinde ürolojik kanserlerin tedavisi laparoskopik olarak yapılmakta, böbrek taşlarının tedavisinde perkütan yöntemler uygulanmakta, iyi huylu prostat büyümesinin tedavisinde elektrokoterizasyon ile rezeksiyonun yanında plazma-kinetik enerji kaynağı kullanılmaktadır.

 

Hasta odaklı, güler yüzlü hizmet anlayışıyla hasta ve çalışan güvenliği konusundaki titiz ilkeleriyle Sincan’da faaliyetlerini sürdüren Özel Koru Sincan Hastanemizin SGK ve Özel Sağlık Sigortaları ile anlaşması bulunuyor.2014 yılı yaz başında hizmete açılması planlanan 35.000 metre karelik, 210 yataklı Çukurambar Hastanemizde hasta memnuniyetini düşünen fiziki alt yapısı, ileri teknoloji donanımı ve akademik kadrosuyla vatandaşlarımıza ve yurtdışından gelen hastalara hizmet vermeye başlayacağız.

 

Bilgi, ilgi ve sevgiyle…